Wednesday, Feb 21st

Last updateFri, 02 Feb 2024 10am

You are here: Home Products ALPLA ve Sidel’den büyük anlaşma: Yılda 900 milyon şişe

ALPLA ve Sidel’den büyük anlaşma: Yılda 900 milyon şişe


Meksika’nın büyük şişe üreticilerinden ALPLA, ArcaContinental için yılda 900 milyon şişe temin edecek. ALPLA yenilikçi ekipman ve teknik uzmanlığını elde etmek için uzun vadeli ortağı Sidel’e yöneldi. Şişeler 11 SBO Universal2eco şişirme makineleri ve 1.200 kalıp tarafından üretilecek.

Önümüzdeki sekiz yıl içinde ALPLA Meksika ArcaContinental’e yılda 900 milyon şişeyle Latin Amerika’daki Coca Cola şişeleyicisinden sonra dünyanın ikinci en büyük şişe teminini sağlayacak. ALPLA tesislerine ticari ortağı ile katılarak şişelerin çoğunu kendi içinde üretecektir. Bu anlaşma, nakliye işlemleri ve stoklama maliyetlerini azaltarak teslimat sürelerini optimize edecek ve şişe sayılarını sınırlamak gibi fiziksel kısıtlamalara maruz kalmadan şişe kalitesini artıracaktır. 

Küçük hacimli şişeler paletleme için ayrılmış olan offline üretim salonunda üretilecektir. Sidel Meksika’da yıllardır iyi bir deneyim kazanmıştır. Ve aynı anda birkaç yerde ekipman yükleyebilmektedirler. ALPLA Teknik ve Satınalma Direktörü Martin Stark “Gerçekten böyle büyük bir sözleşmede ortak olarak Sidel’i seçmek ALPLA için fark yarattı” diyor. 

Saha testlerinden son montaja

ALPLA 25 yıldır Sidel ile yakın çalışıyor. Son üç yıldır şirket saha testlerini SİDEL’in son şişirme yenilikleriyle bunların arasındaki SBO 20 Universal2eco ile saatte 2.200 şişe çıkışı elde ediyor. ALPLA aynı zamanda Sidel’in patentli formatında Bottle Switch™ değişim sistemi ve enerji tasarrufu sağlayan yeni fırın yapılandırmasıyla: Ecoven’ı test etmiştir. Pozitif test sonuçları Sidel ekipmanları için ALPLA’nın kararını kolaylaştırmıştır: Test edilen tüm makineler artık yeni siparişin bir parçasıdır. 

ALPLA’nın teslim edilen SBO Universal2eco şişirme-kalıpları, 6-26 boşlukları ile donatılmıştır ve saatte 2.200 şişe kadar üretecektir. ALPLA yeni şişirme kalıplarıyla 250 mililitreden 3 litreye kadar tüm Coca-Cola şişelerinin şekillerini oluşturabilir. Bu makinelerin bir kısmı 21 farklı şekil ve boyutlara kadar üretim yapabiliyor. Kohlox™ ile donatılmış 1.200 kalıp vardır ve termo kompozit materyalden yapılmış yağlama gerektirmeden serbestçe hareket eden bir sistemle makine duruş sistemlerini de azaltabilmektedir.

Sidel/Fransa