Tuesday, Jun 18th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Products Kozmetik ambalajları için sürdürülebilir malzemeler

Kozmetik ambalajları için sürdürülebilir malzemeler

Sulapac, genişletilmiş kozmetik portföyünün bir parçası olarak lüks koku şişesi kapakları için yeni bir sürdürülebilir malzeme olan Sulapac® Luxe'ü piyasaya sürdü

Ödüllü bir malzeme inovasyon girişimi olan Sulapac, kozmetik ve güzellik ambalajlarına yönelik genişleyen portföyünün bir parçası olarak ABS de dahil olmak üzere sert plastiklerin yerini almaya uygun yeni bir biyo-bazlı malzeme olan Sulapac® Luxe'i piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirkete göre yeni malzeme, kozmetik markalarının kaliteden veya estetikten ödün vermeden kapsamlı bir uygulama yelpazesiyle sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına olanak tanıyor.

Sulapac Uluslararası Satış Direktörü Colin Strobant, "Güzellik markalarının geleneksel plastikleri değiştirirken karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri, seçilen malzemelerin katı performans kriterleridir. Sulapac® Luxe ile geleneksel plastiklerin kaliteden ödün vermeden kolayca değiştirilebileceğini gösterdik. Müşterilerimizin zorluklarını dinledik ve malzeme, lüks performans için en yüksek taleplere dayandığından emin olmak için kapsamlı bir geliştirme sürecinden geçti. Yüksek yoğunluk, sıcaklık dalgalanmalarına karşı dayanıklılık, seramik hissi ve sesi, parlak, pürüzsüz yüzey, lüks markalar için önemli olan malzeme özelliklerinden bazılarıdır. Yeni malzeme yalnızca geri dönüştürülebilir değil, aynı zamanda tüm Sulapac malzemeleri gibi geri dönüştürülmüş içerikle üretilebilir" açıklamalarında bulunuyor.

Sulapac'ın CEO'su ve Kurucu Ortağı Dr. Suvi Haimi ise, "Sulapac, geri dönüştürülmüş biyo-bazlı malzemelerde bir öncüdür ve amacımız önümüzdeki 5 yıl içinde yalnızca geri dönüştürülmüş biyopolimerleri kullanmaktır. Yeni ürünümüz endüstriyel olarak kompostlanabilir malzemelerden yapılmıştır, arkasında kalıcı mikroplastik veya toksik yük bırakmaz” ifadelerine yer veriyor.

Yapılan açıklamada ayrıca birkaç üst düzey güzellik markasının Sulapac® Luxe'ü mevcut cam koku şişeleri veya kavanozlarıyla birlikte kullanmaya ilgi gösterdiği belirtiliyor. Yeni malzemenin, ticari olarak tüm üreticiler tarafından temin edilebileceği ve mevcut enjeksiyon kalıplama üretim hatlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacağı da verilen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Kaynak: Sulapac