Tuesday, Jun 18th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Products Eviosys, Türkiye’ye yatırım yapıyor

Eviosys, Türkiye’ye yatırım yapıyor

Türkiye ve Ortadoğu’nun artan pazar talebine yanıt olarak şirket, Türkiye’de 190 g ve 340 g’lık, kare biçimli, baskılı ve %100 geri dönüştürülebilir yepyeni metal ambalaj hazır et konserve kutusunu pazara sunuyor.

Eviosys, Türkiye’de yeni yatırımı olan kare hattı ile yüksek kaliteli hazır et konserve kutusunu pazara sunacağını duyurdu. Şirkete göre bu lansman, et pazarının giderek büyüdüğünün bir işareti olan müşteri taleplerine yanıt verecek. 1,5 milyon Euro değerinde bir yatırımla desteklenen, 3 parçalı bu yeni kare konserve kutusunun üretim hattında, %100 geri dönüştürülebilir hafif tenekelerin kullanıldığı sürdürülebilir metal ambalajların, üstün tasarım ve kalite düzeyi ile pazara sunulacağı belirtiliyor.  

Konserve tavuk, sığır eti, et ezmesi ve kaz-ördek ciğerinin paketlenmesinde önde gelen bir ambalaj şirketi olan Eviosys, sektörün ihtiyacı olan kaliteli ambalaj ve bu ambalajın tedariği konusundaki sorunları da ortadan kaldırmayı hedefliyor. Metal ambalajın, % 100 geri dönüştürülebilir olduğu için sürdürülebilirlik sunması ile birlikte; lokal üretimin başlatılmasının, ithalat ihtiyacını azaltacağı ve ambalaj tedarik zincirindeki karbon emisyonlarını daha da düşüreceği verilen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Eviosys tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir tüketici anketinde* Avrupa’daki tüketicilerin %81’inin çevreyi önemsediği görülüyor ve katılımcıların üçte biri (%74) metal ambalajların plastiklere göre daha sürdürülebilir olduğunu düşünüyor. 

Güvenli, bozulmayan ve uzun raf ömrüne sahip metal ambalajlar, Türkiye ve Orta Doğu’da ürün dağıtımı yapan markalar için tercih sebebi olurken, Eviosys’i ise bölgedeki yenilikçi ve sürdürülebilir ambalaj çözümleri konusunda önde gelen bir tedarikçi olarak konumlandırıyor.

Eviosys Türkiye’nin Genel Müdürü Koray Atilla görüşlerini şu şekilde dile getiriyor: “Eviosys, tesislerine yatırım yapmaya ve ürün portföyünü etkileyici bir hızda geliştirmeye devam ediyor. Pazara özgü verilerin önemini biliyor, yerel pazarlara yönelik tasarım ve ürünlerimize yol göstermesi için bu verilerden yararlanıyoruz. Bu yeni hattın devreye giriyor olması çok önemli çünkü bu, değişen müşteri taleplerine ayak uydurmaya olan bağlılığımızı ve bölgede bu tür ürünleri arayan müşterilere olağanüstü düzeyde hizmet sunarak hem sürdürülebilir hem de yüksek kaliteli ambalajlar üretme taahhüdümüzü temsil ediyor. Müşterilerimizin sesine kulak vermek için buradayız.”

Akdeniz Entegre’nin Sahibi Tahsin Kabaali görüşlerini şöyle açıklıyor: “Eviosys’in bölgedeki son yatırımı, şirketi güvenilir bir iş ortağı olarak görme sebeplerimizden biri. Ürünlerinin kalitesi ve tedarik zinciri güvenilirliği müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti istikrarlı bir biçimde sunabilmemiz konusunda bize güven veriyor.”

Eviosys hakkında:

Metal ambalajları, gıda konservesi ve başlıkları, aerosol kutuları, metal kapakları ve promosyon ambalajlarıyla Eviosys, yüzlerce tüketim markasının ürünlerini koruma konusunda önde gelen küresel bir tedarikçidir.

Eviosys 17 ülkede 44 üretim tesisi ve 7.000 çalışanıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki en büyük üreticilerden biri konumundadır. Şirket 2022’de 2,7 milyar Euro gelir elde etmiştir. Eviosys, KPS Capital Partners, LP.’nin bir portföy şirketidir.

Kaynak: Eviosys