Tuesday, Jun 18th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Products Yenilikçi cam dolgulu halojensiz alev geciktirici polipropilen

Yenilikçi cam dolgulu halojensiz alev geciktirici polipropilen

Teknor Apex, müşterilerin yüksek oranda düzenlenmiş pazarlarda yanıcılık da dahil olmak üzere önemli endüstri gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olan bir dizi mühendislik ürünü malzeme çözümü geliştirdiğini duyurdu.

Elektrik ve Elektronik, Otomotiv, Cihazlar ve Enerji depolama gibi pazarlar daha yüksek voltajlar ve daha küçük, daha hafif bileşenler talep ettiğinden, güvenlik ve performansı dengeleyen malzemeler giderek daha önemli hale geliyor. Bu zorlukların üstesinden gelmek için Teknor Apex tarafından geliştirilen cam dolgulu, halojensiz alev geciktiricili polipropilen ürün serisi Crealen HFFR PP’nin, nem ve aside maruz kaldıktan sonra bile mekanik özelliklerini korurken, mükemmel yanıcılık dereceleri ve üstün kızdırma teli tutuşma performansı sunduğu belirtiliyor. Yenilikçi bir halojensiz alev geciktirici teknoloji kullanan bu kaliteler, şirkete göre mekanik özelliklerini korurken 1,5 mm'de UL94V0 performansı sunuyor ve 3,0 mm'de UL5VA'ya ulaşıyor. Bu özellik dengesinin, eMobility, elektrikli aletler, dış mekan elektrikli ekipman cihazları ve elektronikte ince duvarlı muhafazalar, konektörler, braketler, kalkanlar vb. dahil olmak üzere çok çeşitli zorlu uygulamalar için çok uygun hale getirdiği iddia ediliyor.

Poliamidlere (PA 6 gibi) veya polyesterlere (PBT gibi) dayalı daha yaygın olarak kullanılan cam dolgulu alev geciktirici kalitelerin aksine, Crealen HFFR PP ürünleri, nem emilimine karşı doğal direnç, 2-K kalıplamada TPE'lere ve TPV'lere mükemmel yapışma ve önemli ölçüde daha düşük yoğunluk gibi çok çeşitli avantajlar sunuyor. Bu performans özelliklerinden dolayı, asit maruziyetine karşı direnç gerektiren uygulamalar veya yüksek nemli ortamlarda kullanım için uygun bir seçim olacağı belirtiliyor.

Mühendislik Plastikleri Bu Başkan Yardımcısı Pratik Shah konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Özel Crealen HFFR PP bileşikleri, tasarım potansiyelini açığa çıkararak ve sistem maliyet tasarrufu sağlayarak elektrik sistemi mühendislerinin tipik mühendislik plastiklerini başarılı bir şekilde değiştirmesine olanak tanıyan gelişmiş performans ve benzersiz özellikler sunar. Bu ürün serisini daha fazla yenilikle genişletmeyi, tel, kablo ürünleri, borular ve levha uygulamaları üretimi için ekstrüzyon işlemeye uygun ürünleri piyasaya sürmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Teknor Apex