Tuesday, Jun 18th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Products Flokser Kimya Avrupa ordularının tedarikçisi oldu

Flokser Kimya Avrupa ordularının tedarikçisi oldu

Sektöründe 20 yıla yaklaşan bilgi birikim ve tecrübeye sahip şirket, üretim gücü ve inovatif teknolojileriyle global arenada dikkat çekmeye devam ediyor.

Geliştirmiş olduğu polimer sistemlerle, Türkiye ve dünyada önemli başarılara imza atan Flokser Kimya, Avrupa ordularının ayakkabı, bot, terlik gibi ihtiyaçlarının hammadde tedarikçisi olduğunu duyurdu. Şirket, Avrupa standartlarına uygun, dayanıklı ve güvenli Creanate 66-A/Creapol NT-801-B/Creacat NT-500-C ürünleriyle milyonlarca askerin sahada güvenle ilerlemesine katkı sağlayacağının bilgisini paylaştı. 

Yerli mühendislerle geliştirdiği inovatif kimya teknolojileriyle Türkiye’de ve dünyada sektörün standartlarını belirlediklerinin altını çizen Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin TÜKEK; “Flokser Kimya olarak, her zaman daha çevreci, daha sağlıklı, daha konforlu ve daha güvenli hammaddeler geliştirmeye çalışarak sektörün örnek üreticisi olduk. 20 yıllık serüvenimizde Avrupa ordularına hammadde tedarik edecek konuma ulaşmamıza katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bugün Avrupa ordularının ayakkabı ve terlik sistemlerinin önemli bir tedarikçisi olduk. Ürünlerimiz Avrupa ordularının gerektirdiği standart ve teknik şartnamelerinde belirtilen SATRA TM 144 kaymazlık standardını sağlarken, askeri uygulamalar için antimikrobiyal ve antifungal özelliklere de sahip. Geliştirdiğimiz formülle, uluslararası askeri şartnamelere uygun, yüksek standartlarda polimer sistemler üretiyoruz. Askeri kullanım performansı kriterleri için özel üretilen ürünlerimiz; kullanıcılarının konforlu, güvenli ve sağlıklı adımlar atmalarına destek olacak” dedi.