Monday, Jul 15th

Last updateThu, 11 Jul 2024 11am

You are here: Home Products Poliüretanlar otomotiv sektöründe konforu artırıyor

Poliüretanlar otomotiv sektöründe konforu artırıyor

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçasına dönüşen poliüretanlar beyaz eşyadan mobilyaya, yapı sektöründen giyime kadar her sektörün gelişimine destek oluyor. Otomotiv sektöründe de önemli bir yeri bulunan poliüratanlar, sektörde konfordan tasarıma, dayanıklılıktan güvenliğe kadar birçok performansın artırılmasına yardımcı oluyor.  

Türkiye’nin bakanlık onaylı özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip Flokser Kimya şirketi de otomotiv sektörüne özel geliştirdiği poliüretan ürünleriyle konfor ve estetiği ön plana çıkaran yeni tasarımların ortaya çıkmasına öncülük ediyor. Sektör için poliüretan filtre sistemler, poliüretan integral sistemler ve poliüretan sünger sistemler sunan şirket, güvenlikten dayanıklılığa kadar sektörün ihtiyacı olan birçok performansı karşılıma hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Sektörün üretim sürelerini hızlandırıyor

Otomobil, ağır vasıta, iş makineleri gibi geniş bir kullanım alanı bulunan poliüretan filtre sistemleri, hızlı kalıp açma süresiyle Flokser Kimya’nın filtre üretiminde kullanılmak üzere geliştirdiği su bazlı poliüretanlardır.

Yeni tasarımlara imkân tanıyor

Yüksek yırtılma dayanımı ve yumuşak hücre yapısına sahip poliüretan integral sistemleri, farklı yoğunluk ve sertlikte uygulanabilirliğiyle koltuk, direksiyon, kapı kolları gibi farklı alanlarda kullanılabiliyor. Metreküp başına 200 ila 250 kg kalıp yoğunluğu sunan sistemin, dayanıklı yapısıyla da otomotiv sektöründe yeni tasarımlara imkân tanıdığı belirtiliyor. 

Güvenliği üst sıralara taşıyor 

Otomotiv ve iş makineleri sektöründe oturma gruplarının üretiminde kullanılan poliüretan sünger sistemleri ise; yüksel elastikiyet ve düşük kalıcı deformasyonu ile sektörün konfor ihtiyacına çözüm sunuyor.  Kalıplanarak şekillendirilen, vakumlu deri, polyester ya da alüminyumla da uyum sağlayabilen sistemler, üstün yanmazlık özelliğiyle sektörde güvenliği üst sıralara taşıyor.