Monday, Jul 15th

Last updateThu, 11 Jul 2024 11am

You are here: Home Products PACCOR, DuoSmart® portföyünü üç yenilikçi varyantla genişletiyor

PACCOR, DuoSmart® portföyünü üç yenilikçi varyantla genişletiyor

PACCOR ambalaj endüstrisinin önde gelen küresel oyuncularından biri olarak DuoSmart® serisini önemli geliştirmeler ile hayata geçiriyor. Şirket yapıştırıcı içermeyen DuoSmart® (DS) ürünlerini rPET (geri dönüştürülmüş Polietilen tereftalat) veya köpüklü PP (Polipropilen) girişli yeni DuoSmart® çözümlerinin kısaltması olan RecycleDuo adıyla pazara sunuyor. 

DuoSmart®, kağıdın avantajlarını plastiğin işlevselliğiyle birleştiren modern bir ambalaj çözümü olarak öne çıkıyor. Standart enjeksiyonla kalıplanmış ambalaja kıyasla % 50'ye kadar daha az plastik içeriyor ve bir "fermuar" ile iç kap ve kağıt bandrol, kolayca farklı atık akışlarına ayrılabiliyor. Marka, sürdürülebilir biyopolimer seçeneğiyle çevreyle ilgili endişeleri gidererek PP, PET ve bariyer PP veya daha zorlu raf ömrü gereksinimlerini de karşılıyor. Ambalaj, ortam sıcaklığında, soğutulmuş veya dondurulmuş koşullarda saklananlar da dahil olmak üzere gıda ürünlerinin besin değerini, rengini, aromasını ve tadını koruyor. Çok çeşitli boyutlarda mevcut olan DuoSmart®, hızlı ve sorunsuz performansla standart gıda endüstrisi dolum hatlarında da çalışıyor.

Standart ve hafif versiyonlarda, çeşitli şekil ve boyutlarda kaplar süt ürünleri, hazır gıda, kuru gıda, yiyecek servisi ve evcil hayvan yiyecekleri depolamak için uygun bir seçenek oluşturuyor. DuoSmart® standart versiyon tasarımında, ürünün barkodunun altta olması verimli bir konum sağlıyor. Bu nedenle kolay tarama, avantajlı konum ve her şeyden önemlisi dış görünüm bozulmuyor. Çeşitli ilgi çekici tasarım düzeni fırsatlarıyla birlikte DuoSmart®, tüketiciye ne satın alacaklarının bir görünümünü veren özelleştirilebilir şeffaf pencereler de sunuyor. PACCOR'un tasarımları birçok şekil ve boyutta olmasının yanı sıra müşterilerin ürünlerini nasıl sergilemek istediklerini belirlemelerine de olanak tanıyor.

RecycleDuo ilk olarak tüm PP DuoSmart® Light referanslarında uygulanmaya devam ediyor. Tutkal kullanmadan yapılan bu yeni yöntem, müşterilerin plastik kap üzerinde herhangi bir kâğıt kalıntısı olmadan plastik girişi ve karton segmentini daha kolay ayırmasına olanak tanıyor ve böylece geri dönüştürülebilirliği artırıyor.

Günümüzde rPET girişli DuoSmart®, esas olarak  % 100'e varan rPET yeniden birleştirme ile mümkün olan artan geri dönüştürülmüş içerik pazar talebine yanıt veriyor.

Köpüklü PP girişli DuoSmart®, geleneksel DuoSmart® kapların üretimine kıyasla % 16'ya kadar daha az CO2 emisyonunu salgılıyor ve % 15 daha az plastik gerektiriyor.

Yeni nesil DuoSmart® çözümleri, Digimarc barkodunun kâğıdın dış katmanına basılmasına ve plastik kap üzerine işlenmesine izin veriyor. Ayrıca herhangi bir akıllı telefon kamerasıyla taranabiliyor ve tüketicilere olduğu kadar tek kullanımlık şirketlere de ilgili ambalaj hakkında bilgi sağlıyor. 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan PACCOR CCO'su Nicolas Lorenz, "Bu yeni ürünler, müşterilerimize önde gelen döngüsel teklifler sunarak PACCOR’un BAKIM stratejisini destekliyor. Sürekli olarak sadece iddialı sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmakla kalmayıp, aynı zamanda müşterilerimizin çevresel hedeflerine ulaşmalarına da yardımcı olmaya odaklanıyoruz. Bütün bir endüstri olarak birlikte sorumlu bir şekilde hareket etmek istiyoruz” dedi. 

PACCOR