Saturday, Dec 03rd

Last updateFri, 18 Nov 2022 1pm

You are here: Home Interview RTS Robotics Firma Sahibi Tayfun Kesimoğlu

RTS Robotics Firma Sahibi Tayfun Kesimoğlu

“Ülkemizde 400 adetten fazla endüstriyel robotun satış ve kurulumu ile ilgili hizmet sağlamış bulunmaktayız”

Deneyimli mühendisler tarafından 2010 yılında İstanbul’da kurulan RTS Robotics endüstriyel robotik uygulamaları alanında faaliyet gösteriyor. Müşterilerinin nezdinde güvenilir ortak olmaya büyük önem veren şirket yürüttüğü projeleri sadece Türkiye’de değil aynı zamanda yurtdışı pazarlarda da gerçekleştirmek istiyor. Firmaları hakkında bilgiler aldığımız RTS Robotics Firma Sahibi Sayın Tayfun Kesimoğlu: “Yakın gelecekte, sistem entegrasyonu yanında kendi özgün ürünlerimizle de pazarda rekabet etmeyi hedefliyoruz” diyor.

Öncelikle okurlarımıza kısaca kendinizden ve profesyonel öz geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

1979 İstanbul doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Mekatronik bölümünü bitirdikten sonra iş hayatımın başında iki sene elektronik tasarım ile ilgili çalıştım. Daha sonra robotik sektörüne yöneldim. 2011 yılından beri kendi firmamda robotlu otomasyon sistemleri entegrasyon işlerini yürütmekteyim.

RTS Robotics ’in kuruluş aşamaları ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, faaliyetine robot ve bağlı birimlerin bakım, servis ve kurulum işlerini yapmak amacı ile kurulmuştur. İlerleyen süreçlerde müşteri talepleri ve piyasa şartlarından dolayı robot satış ve anahtar teslim proje koluna yönelmiştir. Şu anda ülkemizde 400 adetten fazla endüstriyel robotun satış veya kurulumu ile ilgili hizmet sağlamış bulunmaktayız.

Ürün yelpazeniz ve plastik-ambalaj sektörüne yönelik sunduğunuz çözümleriniz nelerdir?

Müşteri talebi doğrultusunda talep gelebilecek hat sonu otomasyonu işleri için anahtar teslim projeler üretebiliriz. Örnek olarak, makine yükleme boşaltma, kutulama ve paletleme projeleri ile, etiketleme çözümleri geliştirebiliriz.

Robotlarınızın öne çıkan teknik özellikleri, avantajları ve farklılıkları hakkında neler söylersiniz?

Verimlilik, hız, kalite, gibi kısa bir tanım yapabilirim. Her uygulama için seçilecek olan robotun farklı özelliklerde olması ve robot haricinde yardımcı birimlerin seçiminin iyi yapılması, donanım ve yazılım anlamında doğru desteklenmesi şarttır. Bizde bunu en iyi şekilde yapmaya gayret etmekteyiz.

Müşterilerinizle iş süreçleriniz nasıl ilerliyor? Satış öncesi ve sonrası hizmetleriniz hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Müşteri odaklı bir firmayız. Satış öncesinde gelen talebe göre doğru maliyetlendirme ve doğru çözüm için en iyi tasarım ve teklifimizi hazırlıyoruz. Müşterimizin gözünden kaçan detayları birlikte değerlendirip ortak bir çözüm oluşturuyoruz. Müşteri memnuniyeti, bizler için hem satış öncesi hem de sonrası önem arz eder. Satış sonrasında da müşterimize en kısa sürede en kaliteli servis hizmetini veriyoruz.

Özellikle üzerinde durduğunuz sektörler hangileridir?

Makine, Otomotiv, Beyaz eşya ve Gıda sektörü ile yoğun şekilde çalışmaktayız.

Pazar payınızı artırma adına yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğünüz çalışmalar nelerdir?

Firmamız gelişime açıktır. Yürüttüğümüz Ar-ge projeleri ile daha önce çözüm bulunamamış bazı uygulamalar için yazılım ve donanım tasarımı ve üretimi yapmaktayız. Bunun dışında, robotlarımızı diğer otomasyon ürünleri ile de destekliyoruz.

Önümüzdeki dönemde hedef ve beklentileriniz nelerdir? Sırada yeni ürün, yatırım veya projeleriniz var mı?

Evet. Yeni geliştirdiğimiz ve boyama işlemine özel hazırladığımız bazı robotlu sistemlerin tanıtımını bu yıl içinde yapmayı planlıyoruz.

RTS Robotics Türkiye robot pazarında kendini nerede konumlandırıyor? Firmanızı sektörünüzde öne çıkaran özelliklerinizden söz eder misiniz?

Firmamız, gelişmekte olan sektörde yıllardır kalite ve güven vizyonu ile yoluna devam etmektedir. Bu konuda yeri sağlamdır. Amacımız sürekli gelişerek kendimiz, sanayicimiz ve ülkemiz adına daha başarılı işler yapabilmektir.

2020 yılını firmanız ve sektör açısından değerlendirirseniz neler söylemek isterseniz?

Geçtiğimiz yıl malum şartlar açısından ülkemiz ve sanayimiz için zor bir yıldı. Ancak yine de geçtiğimiz yılı özel projeler ve hedeflerimize odaklanarak sorunsuz kapattık.

RTS Robotics Firma Sahibi Sayın Tayfun Kesimoğlu