Saturday, Apr 13th

Last updateThu, 04 Apr 2024 8am

You are here: Home E-Magazine Editörden ŞUBAT 2024 - SAYI 302

ŞUBAT 2024 - SAYI 302

Değerli okuyucularımız,

2023 yılında gerçekleştirdiği 30,6 milyar dolar ihracat ile Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren sektörleri arasında ikinci sırayı alarak başarısını sürdüren kimya sektörü, 16 alt sektörüyle birlikte 230 ülke ve bölgeye ihracat yaparak, TİM verilerine göre Türkiye’nin toplam ihracatından yaklaşık yüzde 13,8 pay aldı. Kimya sektöründeki üye firmalarını başarılı ihracatlarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla, İKMİB tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen 2023 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, kimyanın alt sektör ve ürün gruplarında toplam 34 kategoride ilk 5’e giren 170 firmaya plaketleri törenle takdim edildi.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şubesi’nin öncülüğünde, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık AŞ.’nin de çözüm ortağı olduğu MAKİNA HANGAR Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Türkiye’de sanayi endüstrisini geleceğe taşıyacak merkezde yenilikçi, katma değerli, sürdürülebilir ve rekabetçi projeler üretilmesi hedefleniyor.

Şubat sayımızda öne çıkan bu haberlerimizin yanı sıra; sektöre ilişkin yeni iş birlikleri, ürün, teknoloji ve sürdürülebilirlik alanlarında gerçekleşen gelişmelerin yer aldığı ilgiyle okuyacağınız bir içerik oluşturduk.

Bil Plastik Ambalaj ve Ticaret AŞ., İşletme Müdürü Akın Ocakdan’ın araştırma yazısı “Ambalaj üretiminde dijitalleşme” ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Doç.Dr.Ahmet Demirer ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden Doç.Dr.Ali Öz’ün birlikte hazırlamış oldukları “Otomotiv endüstrisinde polimerler ve polimer matrisli kompozit malzemelerdeki gelişmeler” başlıklı makaleler de yeni sayımızda yer alan akademik konular oldu. Makalelerimiz ile birlikte, Üst Yönetim Danışmanı Dr.M.Raci Hoşgör’ün ilginizi çekeceğini düşündüğümüz “Kısıtlar Yönetimi (TOC)” başlıklı yazısını da keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Sektör yayınları nitelikli etkileşim için doğru kitle iletişim araçları olup, firmanız hakkında bilgi kirliliği yaratmadan net hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. Sizler de firmanıza ilişkin en güncel gelişmeleriniz, yeni teknoloji ve ürünleriniz, araştırma-inceleme yazılarınız ve reklam çalışmalarınızla yer almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle…  

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com