Tuesday, Jun 18th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Article Haberler Konica Minolta Türkiye’nin Avrasya Teknoloji Merkezi, yeni deneyimlere hazır

Konica Minolta Türkiye’nin Avrasya Teknoloji Merkezi, yeni deneyimlere hazır

Şirket, günümüz ve geleceğin dünyasında iş akışlarını her geçen gün iyileştirmek ve verimliliğini arttırmak adına, tüm iş birimlerini tek bir noktadan yönetme stratejisi ile yeni kampüsünü genel merkez olarak konumlandırdı.

Konica Minolta Türkiye, teknoloji tabanlı esnek ve sürdürülebilir çözümlerle donatılmış daha uyumlu bir anlayıştan yola çıkarak, iş yerlerinin dijital dönüşümüne etki edecek bir yaklaşımla Konica Minolta Avrasya Teknoloji Merkezi kampüsünü hazır hale getirdi. İstanbul Ataşehir’de bulunan teknoloji merkezinin 17 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen açılışına, teknoloji ve iş dünyasından konukların yanı sıra Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa Başkanı Suhara Kiyotaka, Japonya İstanbul Konsolosluğu Ekonomi Bölümü Sorumlusu Konsolosu Machida Yutaka ve Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel katılım gösterdiler. İstanbul Ticaret Odası Başkan temsilcileri adına İdari İşler ve Satınalma Müdürü Dr. Şaban Eyüpoğlu ve Satınalma Birim Yöneticisi Ümit Koldemir de törene katılım gösterdi. 

Törenin ilk açılış konuşmasını gerçekleştiren Konica Minolta Türkiye Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, sözlerine şöyle başladı; “Konica Minolta Türkiye olarak ülkemize çok büyük katkılar sağlamasını hedeflediğimiz Avrasya Teknoloji Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu merkezi, tüm iş birimlerini tek bir noktadan yönetme stratejisi ile yeni deneyimler kazanmak adına genel merkez haline getirdik. 6.000 m2'lik kapalı alanda konumlanan bu alanın 2500 metrekarelik kısmının yalnızca müşteri deneyim merkezine ayrıldığı kampüste, 1 adet ışık ve renk ölçüm laboratuvarı, 3 adet showroom, 7 iş kolu, 50’den fazla marka, 100’den fazla yazılım, 300’den fazla da cihaz modeli bulunuyor. Geleceğin iş dünyasına yeni teknoloji merkezimizle birçok katkıda bulunacağız. Bugün bizlere eşlik eden sektör dernekleri başkanları ve bürokrasi temsilcilerimize de bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Avrasya Teknoloji Merkezi’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” 

Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa Başkanı Suhara Kiyotaka, törenin ikinci konuşmasını yaptı ve şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle Machida Yutaka’ya yoğun programınıza rağmen buraya teşrif edip misafirimiz olduğunuz için size teşekkür ediyoruz. Bu tesisi açmamızın birkaç nedeni vardı. Birincisi; Türkiye ve Japonya Diplomatik İlişkilerinin 100. Yıl dönümünü kutluyor olmamız. İkincisi de bu ülkenin büyümüş olması ve daha da büyüyecek olmasıdır. Üçüncü nedeni ise yani en önemlisi, benim buradaki yerel ekibimle gurur duyuyor olmamdır. Tüm sektörlere en iyi hizmeti vereceğimizden emin olmanızı istiyorum. Bu toplantıya katıldığınız için teşekkür ederim lütfen keyfini çıkarın.”

Japonya İstanbul Konsolosluğundan Ekonomi Bölümü Sorumlusu Konsolosu Machida Yutaka, tören ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler 1924 yılında kurulmuş olup, Türkiye'deki ilk diplomatik temsilciliğimiz 1925 yılında açılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılında kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutladı ve biz bu yıl bir başka 100. yılı, Japonya ve Türkiye Arasında Diplomatik İlişkilerin Tesisinin 100. yılını kutluyoruz. Japon ve Türk halklarının birbirine duyduğu güçlü dostluk ve sempati, ekonomik ilişkilerimizi de güçlendiriyor. Bu vesileyle iki halk arasındaki dostluk temelinde kurulan diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümünü bir kez daha kutluyoruz. Japonya merkezli bir kuruluşun Türkiye'de bu denli büyük ve teknolojik bir merkeze sahip olmasını çok değerli buluyorum. Avrasya Teknoloji Merkezi, teknolojik alanda Avrupa ile Asya'nın buluştuğu odak noktası olarak tanımlanabilir. Merkezin her iki ülkeye de önemli bir başarı ivmesi kazandırmasını umuyor, bu yeni girişimin günümüz ve geleceğin iş dünyasına önemli katkılar sağlamasını diliyoruz.”  

Geleceğin akıllı ofislerinde etkisini sürdürecek olan Konica Minolta, yeni kampüsünde Türkiye’deki yatırımlarını derinleştirmeyi planlıyor. Konica Minolta Türkiye, ülkemiz ve bölge üreticilerinin “Endüstri 5.0” hedeflerine ulaşmaları adına güvenilir bir iş ortağı olmayı hedeflerken, kağıtsız ofis yaklaşımı ile firmaların “Dijital Transformasyon” yolculuğunu destekleme misyonunu da üstleniyor. 

Türkiye ekonomisine yıllık 100 milyon Euro’luk katkı sunan bir kapasiteye sahip kampüs, Konica Minolta Türkiye'nin global portföyünde bulunan tüm “Dijital Çözümler ve Yazılım Uygulamaları, Video Güvenlik & Ölçüm Teknolojileri” ile profesyonel baskı sistemlerine tek merkezden ulaşım imkânı sağlıyor. Avrasya Teknoloji Merkezi; görüntüleme, işleme, veriye dayalı karar verme konusundaki uzmanlığını üst seviyeye taşıması sayesinde, global ölçekteki ürün çeşitliliği ile müşterilerinin gözde merkezi haline gelmeyi hedefliyor. Hem küçük ve orta ölçekli işletmelere hem de büyük ölçekli işletmeler ile kamu sektörüne yönelik hizmet vermeye devam eden şirket, İstanbul dışında Ankara, Bursa ve Antalya bölge ofislerindeki geniş bayi ağı sayesinde yerel hizmet yapısına sahip global bir teknoloji sağlayıcısı olarak, müşteri ve tedarikçileri ile hibrit bir çalışma ikliminde çalışmak için yeni deneyimler sunuyor. Konica Minolta Türkiye’nin, dijital inovasyonu hızlandırmaya yönelik geleceğe büyük bir yatırımı olan teknoloji merkezinin bu özel açılış töreninde, değerli tüm protokol konuklarının isimlerine özel plaketler de kendilerine takdim edildi.

Çalışanlarını zorlu ve zaman alıcı görevlerden kurtarmak ve daha fazla otomasyon sağlamak adına “Akıllı Bilgi Yönetimi” çözümlerine yapay zekâyı daha çok entegre eden Konica Minolta, genç istihdamına büyük bir katkı sunarak açılışını gerçekleştirdiği yeni kampüsünde çalışmak üzere, kariyer yolunu açacak nitelikteki eğitim programlarını da hayata geçirmeye başladı.