Thursday, Jun 30th

Last updateFri, 03 Jun 2022 11am

You are here: Home Article Editörden MAYIS 2022 - SAYI 283

MAYIS 2022 - SAYI 283

Değerli okuyucularımız,

Türk kimya sektörü ihracatının çatı kuruluşu İKMİB tarafından projelendirilen ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçecek Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) ile Bilişim Vadisi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Kimya sanayini ve sektörün ihracatını bir üst lige taşıyacak yeni bir ekosistem oluşturma hedefiyle teknoloji, inovasyon ve sürdürülebilirlik temellerinde faaliyet gösterecek KTM’nin cari açığa yıllık 12,3 milyon dolar katkı sağlaması bekleniyor. 

 

PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karadeniz’in Ukrayna’da devam eden savaş, Çin’de pandemiye karşı kapanma, yüksek enerji ve navlun fiyatları gibi küresel gelişmeleri değerlendirdiği haberimiz de Kimya Teknoloji Merkezi ile birlikte bu sayımızın öne çıkan başlıkları arasında yerini aldı. 

Yeni sayımızın özel röportaj bölümünde; plastik sektöründe uzun yıllar deneyim kazanmış, genç ama tecrübeli bir ekip tarafından kurulan Favori Grup firmasını ağırladık. Firma Ortağı Sayın M.Fatih Beşe’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Berivan Kaya’nın sorularını yanıtladığı bu keyifli röportajı ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Bir diğer röportajımızda ise, Atlas Copco Kompresör Tekniği Ürün ve Pazarlama Müdürü Erdem Enç ile yeni ürünlerinin enerji verimliliğine katkılarına değindik. Her iki firmamıza da bize zaman ayırdıkları için ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.

Yeni sayımızın ürün, teknoloji ve sürdürülebilirlik sayfalarında yer alan; gıda ambalajı, shrink ambalaj, geri dönüşüm, enjeksiyon, termoform paketleme ve otomasyon alanlarındaki en yeni gelişmelerle birlikte, bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen değerli akademisyenlerimizin hazırlamış olduğu bilimsel makalelerin de ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Sizleri en güncel gelişmelerden haberdar olabilmeniz için dopdolu içeriğimizle baş başa bırakıyor, bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle sağlıklı günler diliyorum…

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com