Tuesday, Jun 18th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Article Haberler 2024-2025 dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu belli oldu

2024-2025 dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu belli oldu

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) 8 Şubat Perşembe günü gerçekleştirdiği Genel Kurul Toplantısı’nda yeni Yönetim Kurulu belli oldu. Genel Kurul’da; Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ile yedek üyeleri belirlendi. Yeni yönetimde Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Benli TÜSİAD Yönetim Kurulu Yedek Üyesi seçildi. 

Aynı zamanda Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Orhan Turan seçilirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine Serpil Veral, B. Can Yücaoğlu ve Ozan Diren geldi. TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı’na ise Ömer Aras seçildi.

Basım ve ambalaj sektörlerine yönelik üretim gerçekleştiren ve dünyanın önde gelen mürekkep üreticilerinden Japonya merkezli artience group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, 32 yıllık kariyer hayatı boyunca hem sektörel hem de iş derneklerinde aktif olarak çalıştı.

Daha önce Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Yönetim Kurulu Üyeliği, Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Nijerya İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Yakup Benli, TÜSİAD’a ek olarak başta Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Muhasip Yönetim Kurulu Üyeliği, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kimya Meclisi Üyeliği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basım Sanayi Eğitim Vakfı (BASEV) Yüksek Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini ise aktif olarak yürütüyor.