Sunday, Sep 25th

Last updateMon, 19 Sep 2022 7am

You are here: Home Circulation & Distribution Editörden EYLÜL 2022 - SAYI 286

EYLÜL 2022 - SAYI 286

Değerli okuyucularımız,

Geçtiğimiz yılı 6,5 milyar dolarlık ihracat geliri ile tamamlayan ambalaj sektöründeki istikrarlı büyüme, ekonomi çevrelerinde referans olarak kabul gören ‘İSO Birinci 500 + İkinci 500, İSO 1000’ Büyük Sanayi Kuruluşu listesine de yansıdı. ASD Başkanı Zeki Sarıbekir’in üretim, ihracat ve istihdam odaklı çalışan ambalaj sektörünün 2021 verilerini değerlendirdiği haberimiz bu sayımızın öne çıkan başlıkları arasında yerini aldı.

Cnr Ambalaj İstanbul fuarındaki tüm katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşacağımız Eylül sayımızda ayrıca “Shrink Ambalaj Teknolojisi ve Ambalaj Filmleri” konularına ilişkin detaylı bir dosya hazırladık.

Dosya konumuz kapsamında; BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan ile firmasının bugüne kadar gelinen noktadaki faaliyetlerine değindiğimiz özel bir röportaj gerçekleştirdik. Ambalaj filmlerinde VTT, Emsur, Innovia Films, ETRI, PepsiCo Almanya, Constantia Flexibles ve Plasthill firmalarının yenilikçi ve sürdürülebilir ürün geliştirmeleri, Polystar, SMI ve Mosca’nın ise makine-yardımcı ekipman konusundaki teknolojileri dosya içeriğimizde yerini aldı.

Ayrıca otomasyon, robot ve PET şişirme teknolojisi alanlarındaki en yeni gelişmelerle birlikte, bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen değerli akademisyenlerimizin hazırlamış olduğu bilimsel makalelerin de ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Son olarak sizlerle bir bilgilendirme paylaşmak isterim. Plastik & Ambalaj Teknolojisi dergimizin Ekim sayısı Avrasya Ambalaj İstanbul, Kasım sayısı ise Plast Eurasia fuarlarında tüm katılımcı ve ziyaretçilere ulaşacaktır. Sizler de firmanıza ilişkin en güncel gelişmeleriniz, yeni teknoloji ve ürünleriniz, araştırma-inceleme yazılarınız ve reklam çalışmalarınızla bu önemli fuar özel sayılarımızda yer almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle sağlıklı günler diliyorum…

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com