Sunday, Jun 16th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Products Bosch ambalaj teknolojisinde genişleme

Bosch ambalaj teknolojisinde genişleme

İlaç tedarik pazarında konumunu güçlendirdi

Güvenlik gereksinimlerinin artan seviyeleri nedeniyle üretim ve paketleme süreci üzerinde yükselen talepler

Tokyo / Stuttgart - Bosch Ambalaj Teknolojileri, Tokyon’nun önde gelen Japon ilaç firmalarından biri olan Eisai Co, Ltd, şirketlerini satın almayı planlıyor. Söz konusu anlaşma 8 Şubat 2012 tarihinde imzalandı. 

Eisai makine işletme şirketleri, ilaç endüstrisi için denetim makineleri konusunda uzman. 2010 yılında, dünya çapında 120 şirket ortakları ile toplam 76 milyon Euro civarında (JPY 8.6bn) tutarında satış yaptı. Eisai makine iş yerleri ve Japonya’da hizmet merkezleri (Eisai Machinery Co, Ltd), Almanya (Eisai Machinery GmbH), Kuzey Amerika (Eisai Makina USA Inc) ve Çin (Eisai Makine Shanghai Co, Ltd) mevcuttur. Bosch Ambalaj Teknolojileri ve Eisai Ltd satış fiyatı gizli tutmayı kabul etmiş. İşlem antitröst mevzuata uygun ve tabidir. 

Ensai’nin denetim teknolojisi sıvı ilaçlar alanında örneğin ampullerde, önceden doldurulmuş şırıngalarda, infüzyon şişe veya flakonlarda, yani tabletler gibi katı farmasötik maddelerin üretiminde olduğu alanlarda kullanılabilir. Buna ek olarak, Eisai makine şirketler eczacılık ürünleri için ambalaj malzemeleri gibi çeşitli üreticilerin ilaç ambalaj makineleri satar. 

Denetim teknolojisi genişlemesi 

Eisai ve Boch yıllardır işbirliği içinde olmuştur. Bosch Ambalaj Teknolojileri Başkanı Friedbert Klefenz, “Eisai Co Ltd ile hem farmasötik işle ve Japonya’da Bosch makineleri pazarıyla bağlı olan ortakları Eisai Machinery Co, Ltd, ile yakın bir ortaklık kurduk” şeklinde açıkladı. Sözlerine gelecekte, teknoloji ve hizmetlerinin küresel tedarikçisinin, denetim teknolojisi alanında geniş bir ürün portföyü sunmasının temel denetim çözümlerinden piyasada yaygın olarak kullanılan tüm uygulamalar için tam otomatik yüksek performans sistemi kullanmanın mümkün olacağını ekledi. 

İlaç üreticileri için birincil fırsat

Klefenz “ Mükemmel büyüme fırsatları görebiliriz” dedi. “Denetim teknolojisi, dünya çapında güvenlik gereksinimleri artan seviyeleri ve üretim ve paketleme süreci üzerinde yükselen talepler nedeniyle ilaç üreticileri için birincil öneme sahip. Bu satın alma bizim de Japon pazarındaki varlığımızı daha fazla artıracaktır.” Ayrıca Bosch ilaç ambalaj makineleri ve malzemeleri satan Eisai Makine’yi takibe devam etmeyi planlıyor. 

Eisai Ltd Şirketi Global İş Makineleri Başkan Yardımcısı, Yasushi Okada, “Eisai Makine ve Bosch kolektif şirket felsefeleri insanların yaşam kalitesine odaklanmaktır” diyor. “Şirketlerin başarıyla uyum içinde birbirlerinin değerlerine entegre olacağından eminiz. Birlikte, dünya çapında yenilikçi ürünlerin sürekli teslimi için gereken büyük bir sinerji oluşturacaktır.”

Kapsamlı bir hizmet portföyü

Waiblingen merkezli Bosch Ambalaj Teknolojileri iş birimi proses ve paketleme teknolojileri alanında önde gelen tedarikçilerinden biridir. Dünya çapında 15 ülkede geliştirdiği ve ilaç, gıda ve şekerleme sanayi için komple çözümler üretmektedir. Kapsamlı bir hizmet portföyü paketi tamamlıyor. Küresel servis ve satış ağı yerel irtibat sağlıyor. 

150 ülkede temsil ediliyor

Bosch Grubu teknoloji ve hizmetler alanında dünyanın önde gelen tedarikçisi konumundadır. Ön verilere göre, 300.000 ‘den fazla iştirakçi otomotiv ve sanayi teknolojisi, tüketim malları, ve 2011 mali yılında bina teknolojisi alanlarında 51.4 milyar Euro ciro gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve yaklaşık 60 ülkede 350’den fazla bağlı ortaklık ve bölgesel şirketlerini bünyesinde barındırır. Satış ve servis ortakları da dahil edilecek olursa, Bosch kabaca 150 ülkede temsil edilmektedir. Dünya çapındaki bu gelişme, üretim ve satış ağı gittikçe artan bir büyümenin temelini oluşturmaktadır. Bosch 2011 yılında araştırma ve geliştirme için en fazla 4 milyar euro harcadı, ve dünya çapında 4.100 ‘den fazla patent için başvurdu. Tüm ürün ve hizmetleri ile Bosch yenilikçi hem de faydalı çözümler sunarak yaşam kalitesini artırır.

Bosch Ambalaj / Almanya