Wednesday, Feb 21st

Last updateFri, 02 Feb 2024 10am

You are here: Home Products Esnek faktör 1 sensör

Esnek faktör 1 sensör

Turck paketleme ve taşıma sanayi için QP08  çıkık kafalı, kompakt  QP08 ürününü sunmaktadır.

QP08 Turck ’un ferit çekirdekli uprox+ ürün ailesine son üyesi olarak sunmaktadır. Kompakt faktör-1 sensörler özellikle montaj alanının dar olduğu paketleme ve taşıma sanayilerinde sıkışık alanlarda diğer uprox+ tiplerinde olduğu gibi tüm metal tipleri için üstün anahtarlama mesafesi sağlamakla beraber yüksek EMV değerleri ve manyetik alan kararlılığı sağlamaktadırlar. Plastik gövdeli çıkık kafalı bu sensörler kurulum ve servis kolaylıkları ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadırlar. Bu tip alanlardaki uygulamalarda hedef materyal olarak genellikle alüminyum kullanılmaktadır. Yeni faktör 1 sensörler geleneksel sensörler ile karşılaştırıldığında %300 e varan daha yüksek anahtarlama mesafesine ulaşabilirler.

QP08 kullanıcılara olabilecek en iyi kurulum kolaylığı garanti etmektedir. Bu kullanım kolaylığını sadece çok küçük ve kompakt gövdesi ile değil (32 x 20 x 8 mm, LxWxH), aynı zamanda küçük serbest bölgeleri, 10mm’lik anahtarlama mesafesi ve direk metal üzerine monte edilebilmesi gibi özellikleri ile sağlamaktadır.  

Bununla beraber montaj delikleri tüm Q08 serisi ile ile uyumlu ve benzer gövde tasarımına sahiptir. Bu sayede alışıldık sensör tipleri ile hızlı ve rahat bir değişim sağlayabilmektedir. QP08 sensörün üzerinde bulunan büyük ve eğimli ledler vasıtası ile istenildiği zaman sensörün üst kısmına bakılarak çalışma ve anahtarlama durumu izlenebilir. Plastik dökümlü elektronik parçalar sayesinde IP67 koruma sınıflı kompakt anahtarlama yapılabilirken kir ve neme karşı dayanım sağlanmıştır.

Turc Otomasyon