Wednesday, Feb 21st

Last updateFri, 02 Feb 2024 10am

You are here: Home Products Plastik kesim kalıpları

Plastik kesim kalıpları

Özkardeşler, çeşit ve gramajına göre her plastik cinsine uygun kesim kalıpları üretmektedir. Pet, PP, PE, OPP, Opak, Frekans, PVC, Aydınger, Polyester, Lexan, Antistatik, Branda, Silikon, Vakum, Pleksi v.b. plastik türevlerinin kesim kalıpları, kullanılacak bıçak, lastik, tahta gibi malzemeler açısından farklılıklar gösterebilmektedir.

 

Sektörde kullanılan kesim makinelerinin sistem ve model çeşitliliği, Özkardeşler’in bilgi birikimini ve ürün yelpazesini daha da genişletmektedir. Çünkü plate veya kazanlı tip makinelerde kalıp özellikleri değiştiği gibi, aynı tiplerin pres, pedal v.b. modellerinde de farklılıklar olabilmektedir.

Poşet Kesim Kalıpları

Özkardeşler, çeşit ve gramajına göre  PE - PP - BOPP v.b. plastik cinsine uygun poşet kesim kalıpları da üretmektedir. 

Bu ürün gruplarını;

a. Baskılı / baskısız çivilikli atlet kesim poşet kalıpları

b. Baskılı / baskısız çiviliksiz atlet kesim poşet kalıpları

c. Düşüren / düşürmeyen el geçme kesim kalıpları

d. Perforeli / perforesiz veya zımbalı / zımbasız uç koparma kesim kalıpları

e. Çene Bıçakları

olarak sıralayabiliriz.

Plastik Ambalaj sektörüne yönelik bu kalıp üretimimiz ile, baskılı ve baskısız polietilen torbalar (takviyeli ve kulplu), atlet kesim yüksek yoğunluk polietilen torbalar (takviyeli ve kulplu), atlet kesim atlet torba çeşitleri (baskılı ve baskısız) ve perforeli elbise torbalarının kesimlerinin yapılabilmesi mümkündür.

Sahra Sistem Poşet Kesim Kalıpları (Patentli)

Plastik poşet imalatı alanında, bobinlerde baskı sonrasında poşetlerin tek tek ayrılmasını gerçekleştirecek kesim kalıbında, makinede kesme işlemi yapılırken, kalıptaki kesici bıçakların içine girdiği tahta düzlemden çıkmamasını sağlamaktadır.

Mevcut sistemlerde kesim esnasında kesim materyalinin özellikle yüksek adetli partilerde kesilmesi durumunda kesici bıçaklar tahta düzlem içerisinden dışarı çıkmaktadır. Bu durumda üretici düşük adetli partilerde kesim işlemi yapmaya zorlanmakta, ya da kesici bıçaklar tahta düzlemden çıktığından ötürü üretimini durdurmak ve kalıpta tamir işlemi yapmak zorıunda kalmaktadır. Bu da kesici takımda deformasyona sebep olmaktadır.

Özkardeşler tarafından patenti alınmış bu sistem, kesim esnasında kesici bıçakların tahta  düzlem içerisinden dışarı çıkmasını engellemekle birlikte üreticinin daha yüksek adetli partilerde sorunsuz üretim yapmasını, üretimi kesintiye uğratmadan ve kalıbın üzerinde bir tamir işlemi yapılmasına gerek kalmadan üretimine devam etmesini sağlamaktadır.

Bilgi ve tecrübesini, sahip olduğu yüksek teknoloji ile uyum içinde yaşama geçiren Özkardeşler, müşterisinin verim ve kalitesini artırmayı ön planda tutmaktadır. Kesim kalıbı ile, kesilecek malzemenin uyumunun, üretimde kullandığı malzemenin çeşitliliği ile gerçekleştiğinin bilincindedir. İthalatını ve stoklarını buna göre planlamaktadır.

İş planlaması ve paylaşım

Özkardeşler, siparişten işin teslimine kadar geçen süreci bir otomasyon programı ile planlamakta ve yürütmektedir. Söz konusu program ile bütün bu süreci müşterileri ile de paylaşmaktadır. Web sitesinde bulunan “İnternet Şubesi” seçeneği ile müşterilerinin kendi işlerini takip edebilmelerine olanak sağlamaktadır.

Yetkin ekip ve yüksek bütçeli ARGE

Özkardeşler’ in tecrübeli ve yetkin ekibi, hem kendi kullandığı malzemelerin, hem kesimi yapılacak ürünlerin, hem de kesimi gerçekleştirecek makinelerin teknik özelliklerini bilmek, araştırmak ve buna göre çözüm üretmek konusunda sürekli çaba harcamaktadırlar. Çünkü adı geçen bu üretim faktörlerinin çeşitliliği gün geçtikçe artmakta, takip edilmesi zorlaşmaktadır.

2009 yılında Özkardeşler bünyesinde oluşturulan ARGE departmanı, sektörle ilgili bütün gelişmeleri takip etmekte, TÜBİTAK ve benzeri kuruluşlarla işbirliği yaparak mevcut ve olası kalıp problemlerini iyileştirmeye çalışmaktadır.

Uluslararası belgeler ve üyelikler

Özkardeşler, ISO Kalite Güvencesi belgesini haiz olup, IADD Uluslararası Kalıpçılar Birliği ve ESU Avrupa Kalıpçılar Birliği’ne üyedir.

Özkardeşler Ambalaj