Wednesday, Feb 21st

Last updateFri, 02 Feb 2024 10am

You are here: Home Products Granüllü ürünler için yeni nesil cut-gate terazisi

Granüllü ürünler için yeni nesil cut-gate terazisi

Ishida Europe, volumetrik ya da vidalı dolumla genelde hasar gören granüllü ürünlerin tartımı için sektörde öncülük eden terazisinin gelişmiş versiyonunu pazara sundu.

Yüksek hızda çalışan Cut-Gate terazilerin son serisi, yeni tasarlanmış tartım hunisi ile beraber dökülme ya da saçılma olmadan ve ürün besleme için geliştirilmiş bir Cut-Gate mekanizması ile de üç kat daha hızlı tartım kapasitesine sahiptir. Bu yeni özellikler tartım kapasitesini ürün tipine bağlı olarak kefe başına 30 tartım/dakika’ya çıkarmıştır. Yeni nesil Cut-Gate terazi bu hızlara ulaşırken aynı zamanda mükemmel doğruluk oranları verip, ürünleri de en hassas şekilde zarar vermeden tartabilmektedir.

 

Cut-Gate terazi, her türlü deterjan, dondurularak kurutulmuş kahve, çay ve diğer granüllü içecekler, şeker, tuz ve kuskus gibi taneli ürünler için hassas tartım sunuyor. Ishida, yeni nesil Cut-Gate terazisinin geleneksel dolum ve dozajlama sistemlerine oranla 3 kat daha fazla doğruluk oranları verdiğini söylüyor.

Bu oranlar, Ishida’nın doğruluğu yüksek yük hücresi ve yüksek hızda geri bildirim kontrol sistemi sayesinde elde edilmektedir. Bunlara ek olarak servo motor kullanan Cut-Gate terazi, nazik fakat kesin kefe açıp kapatmasıyla son derece kontrollü bir şekilde ürün beslemesi yaparak partikül boyutlarının ve yapısının bozulmasını önler. Bu sayede toz emisyonlarını önemli ölçüde azaltır.

Cut-Gate terazinin kullanımının kolay olmasının yanı sıra, verimi artırmak ve duruş süresini en aza indirmek için ürün geçişleri de son derece hızlı ve kolay yapılabilir. Terazinin tartım komponentleri, kolayca sökülebilen toz geçirmez bir yapı içerisine yerleştirilmiştir. Gaz basma ünitesi ayrıca kapalı bir muhafazada mevcuttur.

Bu yeni ürün yelpazesi, ürün, paket ve diğer hat şartları bakımından özel ihtiyaçları karşılamak için hazırlanmış 10 farklı modelden oluşmaktadır. Bu yeni ürünler, standart olan 14 adet farklı model Cut-Gate terazilerine ek olarak sunulmaktadır.

Ishida / İtalya