Sunday, Jun 16th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home Products DUO PLAST’tan gıdalar için yeni streç film

DUO PLAST’tan gıdalar için yeni streç film

DUO GIDA TEMASI buluşu, 10 / 2011 tarihli son AB Yönetmeliği’ne uygundur. 

DUO PLAST, gıda endüstrisi yüklerinin güvenliğini sağlamak için kullanılan yeni streç filmi sunar. DUO GIDA TEMASI doğrudan gıda ile temas etmesi için, saygın bir test laboratuarı tarafından onaylanmış ve özel olarak geliştirilmiştir. 

DUO PLAST 10/2011 AB Yönetmeliği’ne göre Avrupa’da streç film için yasal uygunluk alan ilk film üreticisi oldu. MBA Ceo’su Norbert Jäger “Geliştirdiğimiz DUO GIDA TEMASI ideal gıda ile doğrudan temas için uygun her türlü gıda için birincil ambalaj olarak kullanılabilir” diyor. 

 

Son yasal düzenlemelere göre filmler

Saygın bir test laboratuarı, gıda ile temas eden, gereken hassas geçiş sınırıyla karşılanan şişirme film üreticisini onayladı. Streç film, AB yönetmeliği 10/2011 sayılı son hükümlerine uygundur. Buna ek olarak DUO PLAST, küresel standart olan BRC/IoP dahilinde katı hijyen kuralları kapsamında film üretir. Bugüne kadar yeni AB Yönetmeliğine uygun olan ve BRC / IoP’a göre üretilen Avrupa’da tek olma özelliğini taşımaktadır.  

Gıda endüstrisi için yeni imkânlar

Sertifikalı film, gıda sanayi için tamamıyla yeni imkânlar sunmaktadır. DUO GIDA TEMASI, aşırı uzama ve yırtılmalara karşı dayanıklılık gibi üstün teknik özelliklere sahip bir şişirme streç filmdir. Bu sayede film kalınlığı azalabilir ve ciddi anlamda maddi tasarruf sağlanabilir. Mükemmel yapışma özelliği ve darbeleri önleyici etkileri taşıma güvenliğinde önemli ölçüde artış sağlar. 

DUO GÜÇ Streç filmlerinin belirtilen avantajlarının yanı sıra, DUO GIDA TEMASI birincil ambalaj olarak kullanılmasını mümkün kılar. Bugüne kadar kullanılan birincil ambalaj azaltılabilir, hatta tamamen değiştirilebilir. DUO GIDA TEMASI ile her türlü gıda üreticisi, hijyen ve sürdürülebilirlik bakımından güvenli olmaya devam eder. 

DUO PLAST’ a özel olarak

DUO PLAST’a özel makine ve el ruloları rakipsizdir. İstenildiği zaman patentli çift kenar (DDK) ile filmi donatmak mümkündür. 

Ayrıntılı bilgi için www.duoplast.ag

DUO PLAST Hakkında

DUO PLAST ambalaj film pazarının önde gelen ve son derece yenilikçi bir üreticisidir. DUO PLAST 30.000 tondan fazla kapasite ile farklı uygulama alanları için yüksek kaliteli streç film üretir. Lauterbach / Almanya’daki genel merkezin yanı sıra şirket, Suenna / Almanya’da Avrupa’nın en modernleri arasında yer alan şişirmeli streç film konusunda ikinci bir üretim sahasıyla hizmet vermektedir.  

DUO PLAST ürün portföyü dört segmentten oluşur:

•DUO ENDÜSTRİ – Endüstriyel ambalaj filmler

•DUO TARIM - Tarımsal streç filmler

•DUO YİYECEK & SAĞLIK - Bariyer filmler

•DUO SİSTEMLERİ - Paketleme sistemleri ve ful servis

120’den fazla çalışanı ve orta ölçekli işletme olan DUO PLAST, çevresel sürdürülebilirlik için çalışır ve streç film pazarında dürüst rekabet eder. PROSTRECH girişiminin kurucu üyesi olarak üretici kendisini tamamen garantili kaliteli filmler temin için adamıştır. 

DUO PLAST son olarak Suenna’daki üretim alanında 2008’den beri Kalite Yönetim Standardı DIN EN ISO 9001:2008 ve küresel hijyen standartı BRC/IoP ile sertifikalandırılmıştır. 

DUO PLAST / Almanya