Friday, Sep 22nd

Last updateThu, 31 Aug 2023 12pm

You are here: Home Interview Editörden

EYLÜL 2023 - SAYI 297

Değerli okuyucularımız,

Küresel ısınma ve iklim kriziyle mücadele için sürdürülebilirlik odaklı çalışmalar tüm dünyanın gündeminde yer alıyor. Döngüsel ekonominin, dünyanın geleceği açısından kritik bir öneme sahip olması nedeniyle, kaynakların verimli kullanımı ve atıkların yeni kaynaklara dönüştürülebilmesi konularına odaklanan şirketlerin hayata geçirdikleri “sürdürülebilirlik” projeleri her geçen gün hız kazanıyor. Bizler de Eylül sayımızda sektörün önemli firmalarının bu konudaki yeni yatırım ve gelişmelerine kapsamlı olarak yer ayırdık.

Dünyada 6., Avrupa’da ise Almanya’dan sonra 2’inci sırada yer alan Türkiye plastik sektörü, küresel resesyon ve iç pazarlarda yaşanan daralmaya karşı büyüme trendini sürdürmeye devam ediyor. PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu’nun plastik sektörünün üretim, ihracat ve ithalat verilerini değerlendirdiği haberimiz ise bu sayımızın öne çıkan başlıkları arasında yerini aldı.

ARALIK 2013 - SAYI 193

ARALIK 2013 - SAYI 193

Değerli okuyucularımız !

2013 yılının son günlerinde siz değerli okuyucularımıza yeni yılın önce sağlık, ardından istediğiniz her şeyi vermesini, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmenizi dilerim. 

Değerli Okuyucularımız !

 

Değerli okuyucularımız!

Sektöre katılmamın henüz birinci yılını geçtiğimiz günlerde doldurdum. Bu bir yıl içerisinde birçok firma yetkilisi, konularında uzman pek çok akademisyen ve bu sektörde uzun yıllardır hizmet veren oldukça değerli çalışanlarla tanıştım. İlk zamanlardaki şaşkınlığımı henüz üzerimden attım ve her geçen gün bilgi dağarcığımıza yeni bir ekleme yaparak sektöre elimden geldiği kadar katkı sağlamaya çalışıyorum. Bu süre zarfında plastik ve ambalaj konularından çok detaylı olmasa da oldukça işe yarar bilgiler elde ettim. Bu konuda benimle bildiklerini paylaşan, içinden çıkamadığım noktalarda bana yardımcı olan tüm sektör çalışanlarına ve dergimize katkı sağlayan tüm yazarlarımıza bu vesileyle teşekkür etmek isterim.

Değerli okuyucularımız !

alt

Yaz aylarının etkisini iyice göstermeye başladığı şu günlerde sıcağın rehaveti tüm sektörlerde etkili olmasına rağmen plastik ve ambalaj sektörü tüm hızıyla gelişmelerine devam ediyor. 

Mayıs ayının son günlerinde düzenlenen IPAF’12 15. Uluslararası Plastik ve Ambalaj Teknolojileri&Ürünleri Fuarı ve PACK-İST Fleksibıl Ambalaj Özel Bölümü ile birlikte sektörde önemli bir başarıya imza attı.