Tuesday, Jan 25th

Last updateMon, 17 Jan 2022 11am

You are here: Home Article Editörden ARALIK 2021 - SAYI 278

ARALIK 2021 - SAYI 278

Değerli okuyucularımız,

Dünya genelinde artan plastik atık miktarı ve yasal düzenlemelerin de etkisini göstermesi ile birlikte şirketlerin geri dönüşüm sektörüne olan yatırımları artırıyor. Döngüsel ekonominin, dünyanın geleceği açısından kritik bir öneme sahip olması nedeniyle, kaynakların verimli kullanımı ve atıkların yeni kaynaklara dönüştürülebilmesi konularına odaklanan şirketler karbon ayak izini düşürecek ürünler üretiyor ve yatırımlar gerçekleştiriyor. Bizler de sektörün önemli firmalarının sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdikleri projelerin detaylarının yer aldığı haberlerimizi yeni sayımızın içeriğine dahil ettik, ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel ile gerçekleştirdiğimiz röportajda şirketlerinin robot teknolojilerine ve öne çıkan özelliklerine değindik. Bir diğer röportajımızda ise; Şenmak Makina Satış Müdürü Bülent Ceyhan, şirket olarak yakaladıkları başarıları ve gelecek dönem hedeflerini bizlerle paylaştı.

MEECH International Türkiye Temsilcisi ALMELEK A.Ş.’den Canan Özdemir’in statik kontrol ve web temizleme sistemlerinin ambalaj endüstrisindeki rolü ile ilgili hazırlamış olduğu “Ambalaj hatlarında kirlenmenin ve statiğin kontrol edilmesi”, Uşak Üniversitesi’nden Ayşe Pınar Tüzüm Demir’in “Hidrojellerde çapraz bağlanma”, Üst Yönetim Danışmanı Dr.M.Raci Hoşgör’ün “Yetkin veri analizi için veri zenginleştirme” ve Ege Üniversitesi’nden Prof.Dr.Semih Ötleş’in “Kalite yönetim sistemleri ve ürün yaşam döngüsü” başlıklı makaleleri de dergimiz sayfalarında yerini aldı.

Öne çıkardığım bu başlıkların yanı sıra dosya konumuz kapsamında ağırlık verdiğimiz robot teknolojilerindeki gelişmelerin de ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Sizleri 2021 yılının son sayısı ile baş başa bırakıyor, bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle sağlıklı günler diliyorum…

YASEMİN ERKİMEN

editor@plastik-ambalaj.com