Saturday, Jun 15th

Last updateFri, 31 May 2024 12pm

You are here: Home News Ürünler Yeni track ve taşıma ünitesi özellikleri

Yeni track ve taşıma ünitesi özellikleri

Telif Hakkı B&RB&R, mekatronik ürün taşıma sistemleri için dört yeni bileşen sunuyor. ACOPOStrak, SuperTrak ve ACOPOS 6D portföyüne yapılan eklemeler, yeni uygulama alanlarında olanaklar sunuyor. Böylece kullanıcılar ve makine üreticileri için yeni pazar fırsatları açıyor.

ACOPOStrak taşıma üniteleri

Yeni taşıma üniteleri sorunsuz ve dolayısıyla düşük aşınmalı çalışma için optimize edildi ve mevcut taşıma üniteleriyle birlikte çalıştırılabiliyorlar. Ayrıca, elektrikli otomobiller için pil montajında veya tıbbi teknolojide yeni uygulamalar açarak daha fazla hassasiyet sunabiliyorlar. Örneğin kateterler ve insülin pompaları gibi hafif bileşenlerin büyük bir hassasiyetle monte edilmesi gerektiğinde avantaj sağlıyor.

SuperTrak - Önemli olan doğru açı

Yeni bir 90° kavis segmenti ile SuperTrak sistemi, daha küçük bir alanda daha fazla konfigürasyon seçeneği sunuyor. Standart taşıma sistemleriyle karşılaştırıldığında, şirkete göre B&R çözümü hat tasarımını daha da özgür hale getiriyor. Yeni kavisli element, makine tasarımcısına daha fazla işleme istasyonunu hattın dışına yerleştirmek yerine içine yerleştirme fırsatı veriyor.

ACOPOS 6D – Aseptik & Hijyenik Taşıma Ünitesi

ACOPOS 6D için yeni nesil aseptik ve hijyenik taşıma üniteleri ile çok sayıda endüstride küçük seriler ekonomik olarak üretilebiliyor. Daha önce temassız, sessiz ve yüksek hassasiyetle hareket eden ACOPOS 6D manyetik kaldırma teknolojisine sahip taşıma üniteleri, artık en yüksek hijyen gereksinimlerini de karşılıyor ve temizlenmesi de oldukça kolay. Mikropsuz bir ortama da ihtiyaç duyan müşteriler, aseptik ve hijyen varyantlarına güvenebilir.

Yiyecek ve içeceklerden kozmetik ve ilaçlara kadar - sıkı hijyen düzenlemeleri, üretim alanlarının her metrekaresini değerli kılmaktadır. B&R Tıbbi Cihaz Montajı Global Segment Müdürü Lazaros Patsakas, "Düzlemsel ürün sistemimiz işleme istasyonlarının yapımını basitleştirebilir ve özellikle temiz oda uygulamalarında önemli olan daha küçük bir alanda daha fazla performans sunar" diye belirtiyor.

ACOPOStrak - Temiz odalara uygun üretim teknolojisi

Akıllı taşıma sistemi artık IP69K koruma sınıfıyla da sunuluyor. Bu yıkama versiyonu ile Track, yüksek basınç ve 80°C'ye kadar sıcaklıklarda temizlenebilir ve ayrıca tamamen toza karşı korumalıdır. Böylece B&R, gıda ve ilaç endüstrileri gibi hijyen konusunda en yüksek talepleri bulunan bazı sektörlerin gereksinimlerine yanıt veriyor.

Kaynak: B&R Endüstriyel Otomasyon