Wednesday, Feb 21st

Last updateFri, 02 Feb 2024 10am

You are here: Home News Ürünler HE kalite Z-board ürünü stok alanı ihtiyacını azaltıyor

HE kalite Z-board ürünü stok alanı ihtiyacını azaltıyor

Türkiye’de Z Karton’un öncüsü Has Kutu, sektörüne bir ilki daha kazandırarak HE kalite Z-board ürününü pazara sundu.

Türkiye’de HE kalite ürün üreten ilk marka olduklarının altını çizen ve özellikle mobilya ve e-ticaret sektöründe çok yoğun kullanılan bir ürün olduğu bilgisini paylaşan Has Kutu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Haskaraman, bu ürünün piyasada en çok kullanılan BC ondüle formundaki ürün ile karşılaştırmasına ve avantajlarına dikkat çekti. 

HE kaliteli ürününün BC ondüle formundaki ürün ile kıyaslandığında, HE’nin yatay mukavemet değerinin BC’ye göre 4 kat daha iyi olduğunu dile getiren Haskaraman, HE’nin kutu kapama makinelerinde daha iyi sonuç verdiğini söyledi. 

HE kaliteli ürünlerinin bir paletiyle daha fazla ürün paketlenebildiğini, zamandan tasarruf edildiğini, minimum stok alanına ihtiyaç duyulduğunu, hızlı üretim yapıldığını ve sonucunda ise minimum maliyetle maksimum kâr elde edildiğini dile getiren Haskaraman, BC kaliteli üründen HE kaliteli bu ürüne geçiş ile birlikte işletmelerin depolarındaki farkı göreceklerini söyledi.

Nakliye maliyetlerini düşürüyor

6,20 mm kalınlığa sahip BC kaliteli ürünün yatay mukavemet değeri 1000N, 3,30 mm kalınlığa sahip HE kaliteli ürünün yatay mukavemet değeri ise 4000n. Ürünün kapladığı alanın küçülmesine rağmen 4 kat daha fazla bir mukavemete sahip olduğundan nakliye maliyetlerini de düşürüyor. Has Kutu’nun ürettiği HE kaliteli oluklu mukavva, e-ticaret ve mobilya gibi ambalaj ve paketleme ihtiyacı yoğun olan sektörlerde sağladığı avantajlarla işletmelerin tercihi oluyor.