Wednesday, Feb 21st

Last updateFri, 02 Feb 2024 10am

You are here: Home News Ürünler Nyala, Avrupa’da en çok satan model olmayı başardı

Nyala, Avrupa’da en çok satan model olmayı başardı

Türkiye’de Pigment Reklam tarafından temsil edilen UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint’in ürün portföyüne 2012 yılında katılan önde gelen endüstriyel modeli Nyala, pazardaki gücünü bir kez daha teyit etti. Cenevre merkezli pazar araştırma enstitüsü Infosource Nyala’nın kendi kategorisinde Avrupa pazarında en çok satan model olduğunu açıkladı. 

Infosource’un her yıl baskı pazarından elde ettiği istatistiklerden yola çıkarak hazırladığı araştırmaya göre, 2022 yılında swissQprint’in Nyala modeli, 130-500 bin euro fiyat segmentindeki 60 inç (152,4 cm) genişliğinden büyük UV flatbed/ hibrit baskı makineleri kategorisinde bir kez daha lider olarak açıklandı. Nyala üst üste sekiz yıldır bu araştırmadaki en çok satan model unvanını elde etmiş oldu. 

Nyala’nın endüstriyel bir baskı gücü sağladığına dikkat çeken Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan, Türkiye pazarında da bu modelin takdir gördüğünü söyledi. Çağlıyan; “swissQprint UV baskıda önce flatbed daha sonra rulodan ruloya olmak üzere geniş ürün segmentiyle oldukça iyi bilinen bir üreticidir. Giriş seviyesinden endüstriyel seviyeye kadar farklı modeller ve bu modellerin opsiyonel olarak geliştirilebilme esnekliği baskı profesyonelleri tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Nyala’nın 11 yıl önce başlayan yolculuğu bugün dördüncü nesil versiyonla devam ediyor. Artan hız ve üretkenliğin yanı sıra yeni özelliklerle Nyala pazarı daha uzun süre domine edecek gibi görünüyor” dedi.

3,2 x 2 metrelik baskı alanına sahip olan model, her bir yeni nesilde baskı hızını ve verimliliğini sürekli artırdı. Standart Nyala 4 versiyonda 206 m2/saat, 4S modelinde ise 370 m2/saat baskı hızları sayesinde baskı hizmeti sağlayıcıları endüstriyel üretim gücüne çıkabiliyor. Standart modelde 1350 dpi ve CMYK + 5 renk konfigürasyonu sunan model, hızlı versiyonda ise 1080 dpi çözünürlüğe ve CMYK + 1 renk seçeneğine sahip. Nyala bir flatbed olmanın yanı sıra rulodan ruloya baskı yapabilmesini sağlayan opsiyonel özellikleriyle de baskı profesyonellerine çok yönlülük ve kârlılık sağlayabiliyor.

İsviçre mühendisliğinin yetkinliğini ve gücünü yansıtan geniş format UV baskı makineleri, baskı endüstrisinde yüksek baskı hızı ve kalitenin yanı sıra, uzun ömürlülük ve düşük enerji tüketimi sunuyor. Yeni nesil UV flatbed ve rulodan ruloya baskı makineleri ortalama 2,2 kw/saat elektrik tüketiyor. Bunun, ortalama bir su ısıtıcısının harcadığına veya 64 inç 4K TV’nin iki saatlik kullanımına eş değer bir güç olduğu belirtiliyor.

Medya Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Fogra tarafından swissQprint’in flatbed baskı makineleri Kudu, Nyala 4 ve Nyala 4S ile rulodan ruloya baskı makineleri Karibu 2 ve Karibu S’in güç tüketimleri ISO 20690:2018 standardına uygun olarak incelendi. Testler bu baskı makinelerinin ‘sınıfının en iyisi’ enerji verimliliğine sahip olduğunu gösterdi. Benzer makinelere kıyasla aynı performans için daha düşük güç tüketimi anlamına gelen bu özellik, maliyet ve kaynak tasarrufu sağlandığını da gösteriyor. Fogra’ya göre swissQprint şimdiye kadar ürünleri için bu açıdan bağımsız ve standartlaşmış kanıt sağlayan tek üretici konumunda bulunuyor.