Monday, Jul 22nd

Last updateFri, 19 Jul 2024 12pm

You are here: Home News Ürünler Toyo Ink Group Interpack’ta sürdürülebilir ambalaj çözümlerini tanıtacak

Toyo Ink Group Interpack’ta sürdürülebilir ambalaj çözümlerini tanıtacak

Toyo Matbaa Mürekkepleri; Toyo Ink Europe ve Toyo Ink Japonya ile birlikte 4 - 10 Mayıs tarihleri arasında Düsseldorf Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Interpack 2023 Fuarı’na ortak katılım gerçekleştirecek. Grup çatısı altında yer alan tüm şirketler, “Sürdürülebilir Gelecek için Ambalaj İnovasyonu” başlığı altında markaların ve ambalaj üreticilerinin döngüsel bir ekonomiye geçiş yapmalarına yardımcı olabilecek çözümlerini 18’inci Salon, 16F Numaralı Standında sergileyecek. Bu çözümler aynı zamanda ambalajda kullanılan plastik miktarını azaltmaya yardımcı olan ve farklı tip malzemeli (multi-material) yapıdan tek malzemeli (mono-material) ambalaj yapısına geçişi destekleyen fonksiyonel mürekkepleri, kaplamaları, laminasyon tutkallarını ve diğer özel malzemeleri kapsayacak.

Toyo Ink Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Hideki Ohba “Tüketiciler ve marka sahipleri sürdürülebilir ambalajlara her zamankinden daha fazla önem veriyor. Markalar, markalarını tüketici beklentileriyle uyumlu hale getirmeye çalışırken çevresel ayak izlerini azaltan malzemeleri talep ediyor. Bu da ambalaj tedarik zincirinde olan hepimizin, ileride ambalajların ilk kullanımdan sonra geri dönüştürülebilmesini veya yeniden kullanılabilmesini sağlayacak daha iyi yapısal tasarımlar gerçekleştirmek için birlikte çalışılması gerektiği anlamına geliyor. Bu yılki Interpack Fuarı’nda Toyo Ink Group standını ziyaret edenler bu gereksinimleri ve çok daha fazlasını karşılayan çözümleri bulacaklar" diye konuştu.

Artan döngüselliğe yönelik çözümler

Geri dönüştürülebilirliğe doğru artan eğilimin bir parçası olarak öne çıkan ürünler arasında, esnek ambalaj yapılarında alüminyumun yerine geçen oksijen bariyeri kaplamaları ve şeffaf UV-blok kaplamaları için RV-20010 serisi geliştirildi. Bu seri, sadece paketlenmiş ürüne zarar verebilecek istenmeyen UV ışınlarını engellemekle kalmıyor, aynı zamanda toplam paketin geri dönüştürülebilirliğini artırmaya da yardımcı oluyor. Tüm bunlarla birlikte şu an değerlendirme süreci devam eden, karton ambalajı koruyan, koruyucu plastik katman ihtiyacını ortadan kaldıran ve yumuşaklık hissi veren yeni mat kaplama ürün serisi de Interpack Fuarı'nda ilk kez sergilenecek.

Ultra enerji tasaruflu, düşük VOC mürekkep sistemleri

Toyo Ink Group kağıt etiket ve ambalaj üreticileri için, hassas ambalaj ve etiket baskı uygulamalarına yönelik güncellenmiş enerji tasarrufu sağlayan düşük VOC mürekkep sistemleri serisini de fuarda tanıtacak. Steraflex™ LED Food, İsviçre Yönetmeliğine (Swiss Ink Ordinance) göre gıdaya uygun olacak şekilde tasarlanmış düşük koku ve düşük migrasyonlu flekso mürekkep serisi. Ayrıca Toyo Ink Group, üstün baskı performansı sergileyen ve narrow web uygulamaları ile etiket ve kalıp içi etiketlemeye (In Mould Labelling) uygun olan UV LED ofset mürekkeplerinden oluşan eksiksiz bir portföyle de bu fuarda yerini alacak.

Gelişmiş gıda güvenliği için çözümler

Toyo Ink Group, gıda güvenliğine yönelik çözüm önerilerinde ise, LP-9000 Toyo Life Premium Food LO/LM tabaka ofset mürekkep serisini sergileyecek. LP-9000 sistemleri, INGEDE tarafından mürekkepten arındırılabilirlik sertifikasına sahip olmasının yanı sıra, EuPIA yönergeleri ve İyi Üretim Uygulamaları (GMP) standartlarına da uygun olarak tasarlandı ve üretildi. Toyo Ink Grup ayrıca, metal ambalaj iç kaplamalarına yönelik BPA içermeyen, gıda regülasyonlarına uygun ürün önerilerini de bu fuarda sergileyecek.

Tüm bunlarla birlikte Toyo Ink Group, flekso ve rotogravür mürekkepleri ve gıda ambalajı uygulamaları için mineral yağ içermeyen tabaka ofset mürekkep serileri ile birlikte çevre, geri dönüşüm ve insan sağlığı için daha güvenli olabilecek birçok çözüm önerilerini de bu fuarda ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: Toyo Matbaa Mürekkepleri