Wednesday, Apr 24th

Last updateMon, 15 Apr 2024 8am

You are here: Home E-Magazine Röportaj

Avantajlı paketleme çözümleriyle AVANPAK

AVANPAK AŞ. Genel Müdürü Taha Kızılkaya ile gerçekleştirdiğimiz röportajda firmalarının ambalaj sektörüne yönelik çözümlerine değindik. AVANPAK; kutulama, blisterleme, sayarak doldurma, sıvı dolum, kapak kapatma, etiketleme ve kolileme alanlarında müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine yönelik paketleme makineleri üretiyor. İlaç, gıda, gıda takviyesi, kozmetik, kimya, endüstriyel ürünler, kırtasiye-ofis malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalara hizmet verdiklerini söyleyen AVANPAK AŞ. Genel Müdürü Taha Kızılkaya: ‘’Markanın ihtiyaç ve talebine göre özel olarak tasarlayarak, üretim sürecinde iş verimliliğini artıracak, markaya artı değer katacak şekilde çözümler üretiyoruz. Otomasyon, Ar-Ge, hizmette süreklilik, kalite ve güvenilirlik değerlerine yaptığımız yatırımın sonucunu müşteri memnuniyeti olarak alıyoruz” diyor.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Okurlarımıza kısaca kendinizden ve profesyonel öz geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

1991 Ankara doğumluyum. Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde gerçekleştirdim. Ardından yangın sistemleri ve mekanik tesisat üzerine çalışmalar yaptım. Çalıştığım bir diğer sektör ise raylı sistemler üzerine mühendislik, mekanik ve proje çalışmalarıydı. Alüminotermit kaynak ve taşlama üzerine sahada birçok çalışmada bulundum. Üretim ve sanayinin içerisinde oldum hep. O dönemde AVANPAK kutulama ve paketleme makinelerinin tamamıyla yerli ve kendi üretimi olan bir firma olduğunu duyduğumda ilgimi çekmişti, yollarımız kesişti. 

Firmanızın dünden bugüne kuruluş aşamaları, yapılanması ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 10 yılı aşkındır sektörde hem proje bazlı hem çözüm odaklı olarak hizmet vermektedir. Üretime yatay kutulama makineleri ile başlayan AVANPAK dikey kutulama, debilister ve kolileme makinelerini imal etmiştir. Başta yalnızca makine imalatı ile başlayan bu süreç, üretim yapan firmaların ihtiyacına binaen ardından proje odaklı, hattın tamamına çözüm üreten bir makine parkuru sistemine dönüşmüştür. Üretilecek ürünün dolumundan kolilenmesine kadar olan proseslerin hepsine çözüm sunulmaktadır. Bugün itibarıyla AVANPAK kutulama makinelerinin muadilleri Uzakdoğu ve Avrupa menşeli firmalar olup, AVANPAK bu firmalarla yurtiçi ve yurtdışı pazarda rekabet eder bir pozisyondadır. 

Read more...

Müşterilerimize rekabetçi ve yüksek kaliteli masterbatchler sunmaktayız

Unnox Aksoy Kimyasal Ticaret AŞ. Türkiye  Genel Müdürü Ekin KurtSherpa Capital'in bir yan kuruluşu ve merkezi Barselona’da olan masterbatch üreticisi Unnox Group ile teknoloji odaklı masterbatchler üreticisi Aksoy Plastik’in ortak girişim şirketi Unnox Aksoy Kimyasal Ticaret AŞ. olarak Türkiye başta olmak üzere Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Doğu pazarlarına hizmet vermekteyiz. Plast Eurasia Fuarı'nda 2'inci salonda yer alan 218 numaralı standımızı ziyaret edecek değerli misafirlerimize ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi vermekten ve yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Unnox Group ile Aksoy Plastik firmalarının ortak girişimi olan Unnox Aksoy Kimyasal Ticaret AŞ. Türkiye Genel Müdürü Ekin Kurt ile masterbatchler konusunda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Ekin bey öncelikle kısaca profesyonel öz geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

Kimya Mühendisiyim. Ayrıca Kimya Yüksek Lisans ve İşletme MBA yaptım. İsviçre, Amerika ve İspanya merkezli firmalarda 15 yıl üst düzey yönetici olmak üzere toplamda 30 yıl masterbatch alanında Belçika ve Türkiye’de çalıştım. Teknik ve ticari alanda çeşitli görevler üstlenerek, stratejik projeler yönettim. Şu an İspanya merkezli Unnox firmasının Türkiye Genel Müdürüyüm.

Read more...

POLYSTAR Satış ve Pazarlama Sorumlusu Resul Gökpınar

POLYSTAR Satış ve Pazarlama Sorumlusu Resul Gökpınar“Dünya genelinde 110 ülkeye makine ihracatı yapıyoruz”

Bir OEM üreticisi olarak hayatına başlayan firmamız kısa sürede istikrarlı bir şekilde büyüyerek POLYSTAR markası ile plastik geri dönüşüm makineleri üretiminde lider bir konum yakaladı. Bugün 110 ülkede 5 binin üzerinde kurulum yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bunu, müşterilerimizle satış öncesi ve sonrası yakın ilişki içinde bulunarak, Ar-Ge yatırımlarımıza ve sürekli değişim mühendisliğine verdiğimiz öneme borçluyuz. Bu sayede uygun fiyatlı, kullanımı kolay, verimli ve uzun ömürlü makineler üretiyoruz.

POLYSTAR Satış ve Pazarlama Sorumlusu Resul Gökpınar ile gerçekleştirdiğimiz röportajda firmalarının geri dönüşüm sektörüne yönelik çözümlerinin öne çıkan özelliklerine değindik.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Okurlarımıza kısaca kendinizden ve profesyonel öz geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezunum. Sekiz yıldır Tayvan’da yaşıyorum. Tayvan'da yüksek lisans eğitimimin ardından, plastik ve kauçuk makineleri endüstrisinde çalışma hayatıma başladım. Şu an POLYSTAR’da uluslararası satış ve pazarlama sorumlusu olarak görev yapıyorum. Türk müşterilerimizi ise, Türkiye temsilcimiz Emrah Çakır Bey ve Türkçe web sitemiz aracılığıyla desteklemekten ve bilgilendirmekten memnunum.

 

Read more...

SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon AŞ. Genel Müdürü Dr.Bilal Guliyev

SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon AŞ. Genel Müdürü Dr.Bilal Guliyev"Ticarileşen yeni ürünlerimizle ‘yerli ürün’ kullanımını artırmayı amaçlıyoruz”

SOCAR Türkiye Ar-Ge olarak, konusunda yetkin ve tecrübeli 38 araştırmacımız ile 1.200 metrekarelik bir alanda, toplam 6 adet laboratuvarımız, 400 metrekarelik pilot tesisimiz ve ileri teknolojiye sahip ofislerimizle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Geliştirdiğimiz yeni polimer türlerimizle ağırlıklı olarak ambalaj, beyaz eşya ve nonwoven endüstrileri için girdi sağlamaktayız. Ana odağımızı sürdürülebilir, çevre dostu süreç, ürün, katalizör ve dijital teknolojiler geliştirme faaliyetleri oluşturuyor. 

SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon AŞ. Genel Müdürü Dr.Bilal Guliyev ile gerçekleştirdiğimiz röportajda firmalarının yeni geliştirdiği ürün ve teknolojiler hakkında kapsamlı bilgiler edindik.  

Bilal Bey öncelikle SOCAR Türkiye Ar-Ge’nin yapısı ve çalışma alanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

1969 yılında Petkim Yarımca tesislerinde kurulan ve tesisin Aliağa’ya taşınmasıyla faaliyetlerine burada devam eden Petkim Ar-Ge Merkezi, petrokimya alanındaki 54 yıllık tecrübesini SOCAR Türkiye’nin tüm grup şirketlerine ulaştırmak amacıyla Aralık 2019’da SOCAR Türkiye Araştırma Geliştirme ve İnovasyon AŞ. (SOCAR Türkiye Ar-Ge) adını aldı. 1.200 metrekarelik bir alanda, toplam 6 adet laboratuvarımız, 400 metrekarelik pilot tesisimiz ve ileri teknolojiye sahip ofislerimizle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Konusunda yetkin ve tecrübeli; çoğunluğu doktora ve yüksek lisans derecesine sahip toplam 38 araştırmacımız ile değer zincirimizdeki tüm paydaşlar için yenilikçi, sürdürülebilir, çevre dostu, pazar odaklı ürün ve dijital teknolojiler geliştiren bir Ar-Ge merkezi olarak çalışıyoruz. Temel faaliyet alanlarımızda katalizör araştırmaları, yeşil kimya, sürdürülebilir, temiz ve verimli enerji, katma değerli ürünler, ürün iyileştirme, yeni uygulama alanları için ürün geliştirme, dijital dönüşüm, üretim süreçlerinin verimliliğini sağlama ve çevre çözümleri gibi stratejik konulara odaklanıyoruz. 

Read more...

Energy Nova A.Ş. Yönetici Ortağı Mehmet Uğur

Energy Nova A.Ş. Yönetici Ortağı Mehmet Uğur“GES projeleriniz için sabit faizli kredi imkanı sunuyoruz”

Energy Nova A.Ş. olarak, güneş enerjisi sektöründe yatırımcılarımızın sıkça karşılaştığı finansman zorluklarını yakından takip ediyoruz. Bu zorlukları aşmak adına, yatırımcılarımızın finansman ihtiyaçlarına çözüm getirmeyi misyon ediniyoruz. Turkcell iştiraki olan Financell ile stratejik bir iş birliğine imza atarak, yatırımcılarımıza Türk Lirası cinsinden sabit faizle finansman imkanı sunmaktayız. Bu imkan sayesinde, döviz kuru dalgalanmalarından kaynaklı risklere karşı yatırımcılarımızı koruma altına alıyor ve banka limitlerini etkilemeden finansman desteğinde bulunuyoruz. Böyle bir yaklaşım, projelerini daha stabil bir finansal zeminde ilerletebilmeleri için yatırımcılarımıza olanak tanırken, maliyet planlamalarını da daha öngörülebilir kılıyor. Bizim için yatırımcının başarısı, sektörün ve dolayısıyla bizim de başarımız anlamına gelmektedir.

Öncelikle kısaca kendinizden ve profesyonel öz geçmişinizden bahsedebilir misiniz?

1987 yılında Türkiye'nin sanayi şehirlerinden Gaziantep'te doğdum. Eğitim hayatımın ilk etaplarını bu şehirde tamamladıktan sonra, 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünde yükseköğrenimimi tamamladım. Üniversite eğitimim sonrası, ailemizin sahip olduğu plastik bahçe mobilyaları üretimi yapan Ayıntap Plastik-Estelia Bahçe Mobilyaları’nda yaklaşık 10 yılı aşkın bir süre satış ve pazarlama alanında görev aldım. Ailemizin ve çevremdeki kişilerin sanayi sektöründe olması, enerji sektörüne olan ilgimi artırdı. Bu ilgiyle, sektörde prestij sahibi ve köklü firmalardan Energy Nova A.Ş.’ye ortak olarak adım attım. Şu anda Energy Nova'nın satış ve pazarlamadan sorumlu yönetici ortağıyım.

Read more...