Friday, Aug 12th

Last updateTue, 02 Aug 2022 8am

You are here: Home Technology Termoform Makinelerinde Kalite ve Güvenirlik

Termoform Makinelerinde Kalite ve Güvenirlik

Termoform sektörüne 2006 yılında makine üreticisi olarak başlayan İnpak Makine, 40 yıllık mühendislik deneyimiyle müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Tam otomatik termoform makineleriyle yatırım geri dönüş süresi ve verimlilik açısından dünyada ön plana çıkarak yüksek marka bilinirliği kazanan firma, mühendislik projelerinin ortalama %80’ini ihraç ediyor.

Termoform makinelerinde kullandıkları tüm ekipmanların kendi alanlarının en iyileri olmalarına özellikle dikkat ettiklerini ve sürekli gelişen yazılımı ile de müşterilerine kullanımı kolay bir kullanıcı ara yüzü sunduklarını belirten İnpak Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Mustafa Eren firmalarının başarısını: “Son teknoloji imalat yöntemlerimiz, deneyimli mühendislik ve operasyon altyapımızla desteklenen çözümlerimiz, sektöründeki en performanslı ve verimli makinelerimiz ile müşterilerimize değer katıyoruz” ifadeleri ile açıklıyor.

Yeni nesil termoform makinelerinin özellikleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mustafa Eren şöyle devam etti: “Plastik ambalaj ürünlerinin yüksek kaliteli üretimleri için 24/7 aktif çalışan makinelerimizle müşterilerimize destek oluyoruz. Uzun ömürlü makinelerimizle ürün başına en düşük üretim maliyeti imkanı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra kalite ve performans standartlarını koruyarak gerçek verimlilik (OEE) ile müşterilerimizi bir adım öne taşıyoruz. Müşteri deneyimine odaklanan şirketimiz, günün gereksinimlerini ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip etmekte, ürün ve hizmetlerini güncel tutmaktadır. Yenilikçi bakış açısı ile sürekli gelişimi benimseyen şirketimiz tüm makine modellerinde yeni nesile geçiş yapmıştır. Yeni nesil makinelerimizde;

 

  • Enerji verimliliğini daha da arttırmak için ısıtıcı tava sistemlerinde yenilikçi geliştirmeler yapıldı. 
  • Uluslararası termoform makineleri sektöründe, istasyon gruplarındaki vida ve somun mekanizmalarındaki boşluk alma sisteminin ilk uygulayıcısı olan İnpak, bu alanda da yenilikler ile başarısını geliştirdi.
  • Planlı kalıp değişim sürelerini daha da azaltmak için delme kalıplarında hızlı kalıp montaj sistemi geliştirildi.
  • Mafsal mekanizmalarında geliştirmeler yapıldı ve özellikle delme presinin daha dinamik olması sağlandı.
  • Sabit ve hareketli pres grupları, kalıp montaj tablaları, kolon milleri ve kalıp yükseklik ayar grupları, imalat teknolojilerindeki gelişmelere uygun olarak geliştirildi ve güçlendirildi.

İnpak, makinelerinin güvenilirliğine katkıda bulunan birçok özelliği de standart olarak sunmaya devam etmektedir. Genel kontrol ve güncellemeler için makinelere uzaktan erişim ile bağlanılabilir. Sıcaklıklar, sistemlerin hareketleri ve pozisyonları ekrandan ayarlanabilir, tüm üretim değişkenleri ürün reçetelerine kaydedilebilir. Mafsal mekanizmaları ve zincir rayları için otomatik yağlama sistemleri sunulmaktadır. Uzun ömürlü ve özel iğne rulmanlı boşluksuz mafsallar genel bakım maliyetlerini düşürmektedir. CE güvenlik standartlarına uygun elektrik panosu ve tesisat gibi temel özellikler İnpak standartları arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm dizici çeşitlerinde A-B veya A-B-C dizilim yapabilme kabiliyeti bulunmaktadır. Esenyurt fabrikamızda farklı konfigürasyonlardaki makinelerimiz çalışır durumda incelenebilmektedir” dedi.