Wednesday, Oct 20th

Last updateThu, 14 Oct 2021 11am

You are here: Home Technology ETTLINGER ECO serisini yeniledi

ETTLINGER ECO serisini yeniledi

Yüksek kapasite, yüksek ürün kalitesi, süper ince filtreleme, sabit basınçta çalışma endüstrinin en düşük eriyik kaybı ve haftalarca elek değiştirmeden çalışma – hepsi bir arada ETTLINGER ECO eriyik filtrelerinde

PET geri dönüşümünde kalite, maliyet ve kapasite ihtiyaçları artarken ekipman üreticileri de teknolojilerini geliştirmeye devam ediyorlar. ETTLINGER’in (Almanya) PET geri dönüşüm uygulamaları için geliştirdiği ECO serisi eriyik filtreleri de pazardan gelen talepler doğrultusunda yenilendi. 

ECO eriyik filtreleri düşük viskoziteli malzemeler (özellikle PET ve PA) için optimize edilmişlerdir. Kâğıt, tahta, silikon, alüminyum gibi kirlilikleri etkin bir şekilde filtrelerken, atmosfere kapalı tasarımı ve sabit basınçta sürekli temizleme prensibiyle çalışması sayesinde siyah nokta problemlerini de önemli oranda azaltıyorlar. Böylece granül üretiminde ürün kalitesini artırırken, PET levha, elyaf ve çember hatlarında kullanıldıklarında ise hat verimliliğini de önemli oranda artırabiliyorlar.

Yeni ECO Serisi

Ürün ailesine yeni eklenen ECO 500 4,000 kg/saat kapasiteye ulaşabilirken, ECO 250 modelinin yerine geçen ECO 350 modeli 2,000 kg/saat kapasitesi sahip. ETTLINGER filtreler endüstride en yüksek oranda kirliliklerle başa çıkabiliyorlar. Aynı zamanda tahliye edilen malzeme içindeki kirlilik zenginliğin maksimum olmasıyla da tanınıyorlar. Özellikle geri yıkamalı (backflush) filtrelerle karşılaştırıldıklarında çok yüksek oranda (yılda onlarca ton) hammadde tasarrufu elde edilebiliyor. Yeni seride daha da düşük eriyik kaybı elde edilirken, bakım hızı ve kolaylığı açısından da geliştirmeler sunuluyor.

60 mikron elek ile üstün ürün kalitesi

ETTLINGER PET geri dönüşümünde artan kalite beklentilerini geçtiğimiz yıl pazara sunduğu 60 mikron elek teknolojisiyle karşılıyor. Süper ince eleklerle filtrelenmiş eriyik içinde çok az miktarda kirlilikler ve siyah nokta barındırıyor. PET çember, elyaf, levha hatlarındaki verimliliği de farkedilir oranda artırıyor ve maliyet tasarrufları sağlıyor.

PET tozlarını da değerlendirin

Yeni 60 mikron filtreleme, ECO’nun yüksek kirlilik oranlarıyla başa çıkabilmesiyle birleşince geri dönüşüm hatlarının yan ürünü olan PET tozlarının da doğrudan, %100 kullanılmasını ve filtrelenmesini sağlıyor. Böylece ticari açıdan çok daha yüksek katma değer yaratmanın yeni bir yolunu sunuyor.

Haftalarca elek değiştirmeden sürekli çalışma

ETTLINGER’in etkin sıyırma mekanizması elek yüzeyinin sürekli temiz tutulmasını ve sabit basınçta çalışmasını sağlıyor. Bu sayede ECO filtrelerle PET uygulamalarında birkaç hafta ya da birkaç ay boyunca elek değiştirmeden çalışmak, hat verimliliğini artırmak ve elek temizliği maliyetlerini minimize etmek de mümkün oluyor.

Üstün performansıyla hızlı yatırım geri dönüşü ve üretim kalitesi sunan ECO eriyik filtresi serisi Türkiye’de de PET geri dönüşüm granül, PET çember, levha ve elyaf uygulamalarında yeni müşterilerini bekliyor.

MAAG Group Hakkında

MAAG Grubu, polimer, kimya, petrokimya, ilaç ve gıda endüstrilerinde kullanılan proses teknolojileri için geniş bir yelpazede entegre ve özelleştirilebilir sistemler üreten bir çözüm sağlayıcıdır. Pompa ve Filtreleme Sistemleri, Granül Kesme ve Pulverize Toz sistemleri, Geri Dönüşüm Sistemleri ve Dijitalleşme bölümleri AUTOMATIK, ETTLINGER, GALA, MAAG, REDUCTION, SCHEER ve XANTEC markaları altında uzun yılların tecrübe ve bilgi birikimini bir araya getirmektedir. MAAG Grubu’nun 1,100’ün üzerinde kişinin çalıştığı İsviçre, Almanya, İtalya, ABD ve Çin’deki üretim tesislerine ilave olarak Fransa, Malezya, Hindistan, Tayland ve Brezilya’da da müşterilerinin ihtiyaçlarına hizmet eden Satış ve Servis Merkezleri bulunmaktadır.

ETTLINGER Hakkında

1983 yılında kurulan ETTLINGER firması 2018 yılında MAAG Group’a katıldıktan sonra grup bünyesinde geri dönüşüm sistemleri çözümlerinin sunulduğu ürün markası olarak Augsburg, Almanya’da üretim ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. 

P2B Makina Hakkında

Plastik sektöründe Avrupa’nın önde gelen ekipman üreticilerinin Türkiye temsilciliğini sürdüren P2B Makina, ETTLINGER filtreleme çözümlerinin Türkiye’deki sağlayıcısıdır.

ETTLINGER-P2B MAKİNA