Wednesday, Oct 20th

Last updateThu, 14 Oct 2021 11am

You are here: Home Technology KraussMaffei, tüm ekstrüzyon teknolojilerini tek bir çatı altında topluyor

KraussMaffei, tüm ekstrüzyon teknolojilerini tek bir çatı altında topluyor

KraussMaffei Group teknolojik bilgi birikimini ve onlarca yıllık ekstrüzyon deneyimini birleştirerek kurumsal ekstrüzyon operasyonlarını tek bir yerde bir araya getiriyor. Bu stratejik yaklaşımın, müşteriler için önemli ürün faydaları, şirket için değerli sinerji etkileri, gelecek için yeni fırsatlar ve araştırma alanları ile sonuçlanması bekleniyor. Şu anda şirketin Hannover Laatzen’deki yeni yerinde inşa edilen tesisin dünyanın en modern ekstrüzyon Ar-Ge merkezlerinden biri olacağı vurgulanıyor. Yeni tesis, KraussMaffei’nin tarihindeki en büyük yatırım programının bir parçası olarak görülüyor. Tüm ekstrüzyon bölümünün taşınmasının ise 2022’nin ikinci yarısında yapılması planlanıyor.

KraussMaffei Yeni Makineler Bölümü Başkanı Dr. Volker Nilles “KraussMaffei’nin ekstrüzyon faaliyetlerini tek bir konumda toplamak, sektörümüzdeki mevcut ve gelecekteki zorluklara karşı doğru stratejik yanıttır. Çok çeşitli ekstrüzyon uygulamaları için Hannover’deki teknoloji merkezimizle ve özellikle 2022’de yeni tesisimize taşınmamızla uzmanlığımızı yeni bir seviyeye taşıyoruz. Ürün portföyümüz boru ve profil ekstrüzyonundan levha ve düz filme, kauçuk ve köpük ekstrüzyonundan birleştirme ve geri dönüşüme kadar neredeyse tüm ekstrüzyon teknolojilerini kapsıyor ve bunu 20 yılı aşkın süredir yapmaktayız. Tüm bu farklı teknolojiler tek bir yerde bir araya getirilecek” diye açıklıyor.

Müşteri faydaları, sinerjiler ve geleceğe yönelik stratejik bakış açısı

Kaynakların korunması ve geri dönüştürülmüş malzemelerin işlenmesi konusundaki mevcut tartışmalardan çok önce, doğrudan işleme kavramları giderek daha fazla odak noktası haline geliyordu. "Tek ısıda" malzeme işleme, genellikle malzemenin maruz kaldığı termal gerilimi azaltır. Daha az işlem adımı ve daha az enerji gerektirir. Yüksek oranda mineral dolgulu bileşiklerden atık su borularının üretimi, boru ekstrüzyonunda doğrudan işleme konseptinin tipik bir örneğidir. PP baryum sülfat bileşiği, birlikte dönen çift vidalı bir ekstrüder üzerinde hazırlanır ve tek bir işlemde akış aşağı boru ekstrüzyon kafası tarafından şekillendirilir. Volker Nilles, "Daha önce denenmiş ve test edilmiş doğrudan işleme çözümlerimizin ötesinde, Ar-Ge merkezi artık uzmanlarımıza tamamen yeni fikirleri uygulama ve test etme fırsatı sunacak" diyerek gelecekteki gelişmeleri sabırsızlıkla beklediğini belirtiyor. 

Geçmişte KraussMaffei'nin Münih ve Hannover tesislerinde toplanan deneyim zenginliği şimdi bir araya getirilecek. Bu da yeni malzemelere ve yeni nihai ürünlere yönelik, yeni araştırma ve geliştirme projelerini başlatmak için fırsatlar sunacak.

Yeni Ar-Ge merkezi, kendi başlangıç malzemelerini (geri kazanım malzemelerinden de) üretmeyi tercih eden tüm ekstrüzyon şirketleri veya mevcut ürün portföylerine yeni son ürünler eklemek isteyen işleyiciler için ideal koşullar sunacak.

Müşteriler KraussMaffei'de bulunan tüm teknolojileri canlı olarak deneyimleyebilecekler. Kendi hammaddeleriyle denemeler yapabilecek ve kompound, boru ve profil ekstrüzyonu gibi tüm ekstrüzyon alanlarından deneyimli personelle ve ayrıca dijitalleşme-Endüstri 4.0 uzmanlarıyla konuşabilecekler. 

Yeni satış ve organizasyon yapısı

Bireysel bölümlerin entegrasyonuyla ilgili tüm değişikliklere rağmen, KraussMaffei’nin her şeyden önce müşteriler ve tedarikçilerle güvene dayalı işbirliğini sürdürmeye kararlı olduğunu vurgulayan Volker Nilles sözlerine şöyle devam etti: “Gelecekte dünya çapında daha da verimli müşteri desteği sağlamak için satış ekibimiz yeniden organize edildi. Teknik uzmanlar ve bölgesel satışlar arasındaki daha yakın işbirliğine dayanan yeni KraussMaffei satış yapısı sayesinde müşteri destek kapasitelerimizi yoğunlaştırabileceğiz. Yeni yapı tüm ekstrüzyon bölümlerimizi içeriyor. Uygulama ne olursa olsun, ekstrüzyon endüstrisinin gelecekteki zorluklarına hazır olduğumuza kesinlikle inanıyoruz.”