Wednesday, Oct 20th

Last updateThu, 14 Oct 2021 11am

You are here: Home Technology Üretimde optimum düzeyde otomasyon çözümü

Üretimde optimum düzeyde otomasyon çözümü

FANUC DR-3iB/8L Delta Robotu hızıyla üretime yön veriyor

Dünya genelinde 650 bini aşkın endüstriyel robot ve 25 milyonun üzerinde toplam ürün kurulumuyla sektörün önemli üreticilerinden olan FANUC, DR-3iB/8L Delta Robotu ile optimum düzeyde otomasyon çözümü sunuyor. Birbirine 120 derece açı ile konumlandırılmış 3 ana mafsala sahip olan 4 eksenli DR-3iB/8L, esnek hareket kabiliyeti ve yüksek hızıyla paketleme, dizme, toplama, sınıflandırma, sıralama, ayırma gibi proseslerde kullanılıyor. Yüksek ivmelenmeye sahip model, bir hat üzerinde ihtiyaç olan robot sayısını minimize ederek kullanıcısına önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. 

Kısıtlı alanlarda minimum seviyede yer kaplıyor

İlaç, gıda ve elektronik sanayisi, tıbbi uygulamalar gibi birçok farklı alanda tercih edilen DR-3iB/8L Delta Robotu’nun maksimum 8 kg taşıma kapasitesi bulunuyor. Maksimum lineer çalışma hızı ise 10.000 mm/sn olan ve çok yönlülüğü yüksek seviyeye çıkarmak için özel tasarlanan ürünün çalışma alanı yatayda 1.600 mm, dikeyde 500 mm olarak öne çıkıyor. Robotun kurulumu, üretim hattının üzerine monte edildiği için kısıtlı alanlara sahip fabrikalarda rahatlıkla kullanılabiliyor.  

Robotun 0,2 kgm2’lik yüksek bilek ataleti ve +/-0,03 mm’lik tekrarlanabilirlik özelliği, büyük parçaların taşınmasını ve çoklu ped tutucuların kullanımını destekliyor. Hizmet verecek ortamın özelliklerine göre ürünün dış yüzeyi boyalı veya kaplamalı olarak tercih edilebiliyor. 

DR-3iB/8L Delta Robotu’ndaki kaplamalı varyant, boyanın yiyeceklere dökülmesi riskini engelliyor. Gıda sınıfı yağlama ile donatılan robot, asit ve alkali temizleyiciler ile dezenfektanlara karşı üst düzey dayanıklılık sunuyor.