Friday, Dec 03rd

Last updateThu, 02 Dec 2021 7am

You are here: Home Technology TOSHIBA Machine yeni ECSXII Serisi: Akıllı, Tam-Elektrikli Kalıplama Çözümleri

TOSHIBA Machine yeni ECSXII Serisi: Akıllı, Tam-Elektrikli Kalıplama Çözümleri

Toshiba Machine EC-SXII serisi ile tam-elektrikli plastik enjeksiyon kalıplama makineleri teknolojisinde devrim yaptı. 

Enjeksiyon makineleri dinamosu Toshiba Machine, üreticilere daha hızlı kuru çevrim, uzun kalıp ömrü ve sabit kilitleme tonajı sağlamanın yanında, aynı makinede bulunan daha fazla enjeksiyon grup seçeneği, piyasadaki en gelişmiş kontrol sistemi ve panel tasarımını da kazandırdı.

Şimdi üstün teknolojilerimizi bir adım daha öteye taşıyoruz. Aynı çok-yönlülük avantajları ve yüksek performans, aerodinamik şase tasarımı, önemli ölçüde artan enjeksiyon hızı ve yeni özellikleri ile yatırımınız yüksek performans ve üretim verimliliği olarak geri dönecektir.

Oldukça esnek ve çok yönlü yeni ECSXII serimiz, otomotivden havacılığa, ambalajdan medikale tüm sektörlerde çalışma için idealdir.

Özellikler & Avantajlar

  • Yeni ECSXII’nin 5-noktadan kızaklı makas mekanizması, oluşan yükü plaka yüzeyine eşit dağıtmak için açılandırılmıştır. Kilitleme kalitesi artar ve plaka yüzeyinde oluşabilecek muhtemel hasarlar en aza indirilir. Böylece istikrarlı kilitleme basıncı elde edilir, kalıp ömrü uzatılır ve makine bakım maliyetlerini en aza indirebilirsiniz.
  • İki parçadan oluşan sökülebilir plakalar, üstün esnek tasarımları sayesinde 15 dakikada değiştirilebilir
  • Gerilimölçer, çevrim esnasında otomatik olarak tonaj ayarı yapar. Böylece kilitleme tonajı istikrarı korunur.
  • Bilyalı vidalar (Ball screw) ağır yükleri itmeye yarayan tasarımları ile normal vidalara nazaran çok daha ağır yükler daha geniş yüzeylere yayabilir.
  • Burçsuz ve gressiz kolonlar ile ürünler kirlenmez ve daha kaliteli, temiz görünümlü imalathaneniz olur.
  • S 3 - Simple, Steady, Smooth- Sürtünmesiz sürüş sistemi daha istikrarlı enjeksiyon hızı ve art basınç kontrolü sağlar ve tekrarlanabilirliği arttırır.
  • Lineer yatak destekli enjeksiyon grubu enjeksiyon ve art basınç sürtünmesini önemli ölçüde azaltır.
  • ECSXII serimizde enjeksiyon basıncını kararlı hale getiren bir yük hücresi kullanılır. V50 kontrol sistemi ile koordineli çalışan yük hücresi ile dâhili transformatör kullanmadan Sistematik Kalıplama yapabilirsiniz.
  • ECSXII modelin yeni şase tasarımı sayesinde makinenin alt kısmına hidrolik güç ünitelerini yerleştirebilirsiniz. Aerodinamik tasarımı sayesinde elektrik panosu ve diğer ekipmanlara kolayca erişebilirsiniz.
  • Daha kolay ve hızlı kalıp değişimine olanak veren yeni tasarım.

ECSXII standardı eşzamanlı hareketler ile daha kısa çevrim

Yeni ECSXII serimizde eşzamanlı hareketleri standartlaştırdık. Eşzamanlı hareketler ve yüksek hız birleşimi ile çevrim zamanları yaklaşık %30 oranında geliştirilmiştir.

Yolda İtici

Kalıp açılması ile birlikte biten parçalar kalıptan itilir ve çevrim zamanı büyük ölçüde kısalır. Yolda İtici özelliği ile itici vuruşu için zaman geçmesini beklemeden kalıp aç-kapa şeklinde seri çalışma sağlanır.

Lap Kontrol

Kalıp hadve dokunmasının hemen akabinde enjeksiyon başlar. Ayrıca daha sağlıklı gaz çıkışına olanak sağlar.

Mengene Gevşemesi

Mengene soğuma esnasında gevşeyerek, çevrim süresini kısaltır.

Çevrim sürenizi kısaltan diğer eşzamanlı hareketler;

- Kalıp açarken mal alma.

- Yolda maça hareketi.

Gerilim Azaltma

Bu özellik ile kilitleme en az tonajda başlar ve enjeksiyon esnasında tam kilitlemeye çıkar. Böylece parçalardaki dâhili gerilim azaltılır.

Yüksek Hızlarda Tekrarlanabilirlilik

En yüksek hızda, birden çok fonksiyonu aynı anda çalıştırırken bile hassasiyet ve bütünlük kaybı olmaz.

SPS Senur Plastik Sistemleri