Saturday, May 28th

Last updateTue, 17 May 2022 9am

You are here: Home Technology Temiz oda üretimi için KraussMaffei’dan CleanForm teknolojisi

Temiz oda üretimi için KraussMaffei’dan CleanForm teknolojisi

Medikal endüstri için yüksek kalibreli büyük makineler ve müşteriye özel kir ve tozdan uzak temiz oda (CleanForm) sistem çözümleri.KraussMaffei CleanForm teknolojisi ile daha temiz bir üretim süreci için temizliğe yönelik en yüksek imalat şartlarını karşılar. KraussMaffei bunu sağlamak için, özgün tasarımları sayesinde temiz odaya uygun olan ve son derece temiz bir şekilde çalışan plastik enjeksiyon makineleri kullanır. Bu makineler CX ve PX serilerinde yer alır. Teknik ve medikal temiz odalar alanında endüstri uzmanı olarak uzun yıllardır engin bir tecrübeye sahip olan KraussMaffei, tek bir kaynaktan müşteriye özel üretim tasarımları ve ayrıca uygulamaya özel makineler ve otomasyon çözümleri sunarak iş yerlerinin verimliliğini arttırır.

Avantajları;

  • Randıman önemli derecede artar
  • Birim maliyet azalır
  • Üretilen kaliteli parça sayısı artar

Temiz odalar, uygulamaya bağlı olarak 2 kategoriye ayrılır: Medikal bir temiz odada yapılan üretimi kontrollü koşullar altında gerçekleştirir. Çok küçük parçacıklardan arındırılmış olmasının da ötesinde, tıbbi ve farmasötik parçalar ayrıca steril bir ortamda üretilmelidir. Teknik temiz odada üretim ise, üretim sürecini bozabilecek yabancı parçacıkların sayısına ve büyüklüğüne odaklanır. Bunlar bilhassa üretilen eşya kalitesini bozarlar ve reddedilen ürün sayısında artışa neden olurlar.

KraussMaffei, bu şartları karşılamak için gerekli olan mühendislik yetkinliğini, etkin temiz oda plastik enjeksiyon makinelerini, otomasyon çözümlerini, lider kalıp üreticilerinden oluşan teknik ağ desteğini ve bunların yanı sıra kapsamlı bir dokümantasyonu müşterilerine sunar. KraussMaffei’ın CX ve PX serisi makineleri temiz odada üretim yapmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve komple üretim hücreleri olarak özel otomasyon çözümleri ile donatılabilirler.

Değişen hassasiyet dereceleri için 4 çeşit temiz oda imalatı

Üretimde temizlik veya kalıplanmış parça yüzeyleri konularında en sıkı şartların talep edildiği durumlarda KraussMaffei tarafından geliştirilen CleanForm teknolojisi kullanılır. Bu teknolojide üretkenliği önemli derecede artırabilir ve birim parça maliyetinizi ciddi derecede azaltabilirsiniz, zira bu parçaların geleneksel imalatta olduğu gibi sterilize edilmesi gerekmez. Ayrıca, üretim ortamına ilişkin yüksek seviye şartlar da üretilen iyi kalitede parça sayısını artırır.

KraussMaffei’nin CleanForm teknolojisi, temiz odada plastik parça üretilmesine yönelik GMP (İyi Üretim Uygulamaları) kurallarını karşılayan üretim sistemleri sunar. Bu teknoloji, sadece tasarımları sayesinde temiz odaya uygun olan ve son derece temiz bir şekilde çalışan plastik enjeksiyon makineleri kullanır. KraussMaffei, size değişen hassasiyet derecelerini elde edebileceğiniz toplam 4 çeşit temiz oda üretimi sunar:

  • “inside” üretim çözümü
  • “outsidedrop” üretim çözümü
  • “outside robot” üretim çözümü
  • “room-in-room” üretim çözümü

Tepro Makine