Friday, Aug 12th

Last updateTue, 02 Aug 2022 8am

You are here: Home Technology Markalama, kodlama ve sistem çözümleri; Tel, kablo ve boru ekstrüzyonu

Markalama, kodlama ve sistem çözümleri; Tel, kablo ve boru ekstrüzyonu

Tel, kablo veya boru üretimi, diğer endüstrilerinin her birinden daha fazla hızlı, tutarlı ve güvenilir kodlama gerektirir. Söz konusu olan üretim hattınızın verimliliği ve ürünlerinizin rekabet gücüdür. 40 yılı aşkın deneyimiyle Videojet, kesintisiz çalışma süresi, hız ve kalite sağlamaktadır.

Ekstrüzyon hatlarınızın, üretiminizin devam etmesine yardım eden kodlayıcılara gereksinimi vardır. Genellikle basılı kodlar ve markalar, marka değerlerinizin ve ürün kalitenizin en gözle görülür göstergeleridir. Logoların, üretim ve zaman damgalarının, barkodların ve diğer işaretlerin kolay okunabilirliği ve görünümü algılanan kaliteyi etkileyebilir.

Gerçek bir ortak, harika baskı kalitesinin ve operasyonel hedeflerinize ulaşmanızın önemini anlar. Sektörünüzde 40 yıldan uzun bir deneyimi olan Videojet, teknolojiyi, uzmanlığı ve servis seçeneklerini bir araya getirerek tercih ettiğiniz kodlama ortağınız olmaya aday.

Çalışma Süresi Avantajı

Sürekli üretim işlemleri ve ürünlerinizi fabrikadan çıkarmaya odaklanma nedeniyle, kodlayıcıyla ilgili kullanım dışı kalma sürelerini göze alamayacağınızı biliyoruz. Biz, hatlarınızın durmadan çalışmasını sağlayacak teknolojiye sahibiz.

Kod Güvencesi

Her seferinde doğru kodu doğru ürün üzerinde ve doğru konuma basmak için yapılandırılmış esnek ve kural tabanlı kodlama ve ağ iletişimiyle birlikte giderek artan sayıdaki kodları yönetin.

Yerleşik üretkenlik

Bir yazıcının maliyeti, genel ambalajlama hattına yapılan yatırımın parçasıdır. Videojet ekipmanı hatlarınıza sorunsuz bir şekilde entegre olur ve hat verimliliğini ve üretkenliğini en üst düzeye çıkarır.

Basitlik kullanılabilirlik

Ürünlerimiz sezgisel olmak ve operasyonları hızlı, basit ve neredeyse hatasız hale getirmek için tasarlanır. Bu, işinizle ilgili en önemli konulara odaklanmak için daha fazla zaman ayırabileceğiniz anlamına gelir.

Doğru, güvenilir ve uygun maliyetli yazdırma

Tel, kablo ve boru endüstrisinde kodlama her zaman kolay değildir. Ekstrüzyon işlemleri normalde pahalı kullanım dışı kalma süreleri ve ıskarta olmadan durdurulamaz ve bu hatlar dakikada yüzlerce metre hızda ilerleyebilirler. Üretim hattı verimliliği ve toplam sahip olma maliyeti gibi ilave faktörler de operasyonun kârlılığını korumaya yardımcı olmak için önemlidir. Sektördeki geniş teknoloji portföyü sayesinde, Videojet bir dizi uygun maliyetli ve yüksek çalışma süreli çözümle bu zorlukların üstesinden gelir.

Esnek ekstrüzyon

Bu uygulama ile yazıcı, soğutma tankının hemen öncesine veya hemen sonrasına yerleştirilebilir. Mürekkep esaslı kodlar için, mürekkebin sarma sırasında bulaşmaması veya çıkmaması için hızlı kuruma süreleri zorunludur. Lazer markalama, kuruma süresi endişesi olmadan kalıcı kodlar sağlar.

Sert ekstrüzyon

Bu uygulamada kodlama için en uygun yer, biçimlendirme ve soğutma kanalı sonrasıdır. Tercih ettiğiniz kod konumuna bağlı olarak, yazıcı kolaylıkla boru veya tüp üzerinde hemen her yere yazdıracak şekilde yapılandırılabilir.

Sürekli Mürekkep Püskürtmeli (CIJ)

Tüm değişken teknolojiler içinde en çok yönlü olan CIJ, 175 taneden fazla mürekkepten oluşan bir portföyle bir araya geldiğinde, neredeyse tüm ekstrüzyonlu ürünlere veya yüzeylere baskı yapar.

Lazer Markalama Sistemleri

Malzeme yüzeyini fiziksel temas veya çözücü veya ilave sarf malzemesi gereksinimi olmadan kalıcı olarak aşındırarak ekstrüzyonlu ürünlerde kodların dayanıklılığını artırın.

Çok çeşitli tel türlerine yönelik çözümler

Tel ve kablo ürünleri üzerine markalama için üstün baskı kalitesi zorunludur. Yazdırma ekipmanı, tüm ürün markalamalarınız için gereksiniminiz olan yazı tiplerini, grafikleri, çözünürlüğü, kontrastı ve netliği sunmalıdır. Bunun yanında, kodun çıkmasını veya bulaşmasını önlemek dâhil süreçlerinize uygun doğru mürekkebin veya lazer markalamanın seçiminde yardımcı olacak uzmanlığa gereksiniminiz vardır.

Ürününüzün farklı olduğunu gösterin

Ekstrüzyonlu tel ve kabloların üzerine markalama, ekstrüzyon uygulamalarında yaygın olan dar hatlarda, çeşitli izolasyona sahip renklerde veya uç sıcaklık koşullarında bile mükemmel çözünürlük, kontrast ve netlikle birlikte üstün baskı kalitesi, çeşitli yazı tipleri ve grafikler gerektirir. Videojet, neredeyse her tipte tel izolasyonu veya kablo kılıfı için doğru mürekkepleri sağlar. Seçeneklerimiz arasında, koyu renk veya işaretlenmesi zor yüzeyler için UV ile kürlenmiş/UV görünür ve yüksek kontrastlı pigmentli mürekkepler vardır.

VIDEOJET