Monday, Dec 06th

Last updateThu, 02 Dec 2021 7am

You are here: Home Technology United Barcode Systems (UBS), APLINK serisi yüksek çözünürlüklü inkjet yazıcılar

United Barcode Systems (UBS), APLINK serisi yüksek çözünürlüklü inkjet yazıcılar

Altar Endüstri Ürünleri olarak, Türkiye’de distribütörlüğünü yürüttüğümüz United Barcode Systems (UBS), APLINK serisi yüksek çözünürlüklü inkjet yazıcılar, APL serisi otomatik yaz-yapıştır etiketleme sistemleri ve hat sonu palet etiketleme sistemleri alanında faaliyet göstermektedir.

United Barcode Systems 1994 yılında Sebastian – Giupuzcua (İspanya)’da kurulmuş olup, merkez ofisi Barselona’dadır.

Bugün, globalleşme vizyonu ile kısa zamanda, hızlı bir şekilde 50’den fazla ülkede, gerek stratejik partnerler, gerek distribütör ve direkt ofisler ile hizmet vermektedir.

Teknoloji, kalite ve mükemmellik tutkusu ile müşterilere en uygun, etiketleme, kodlama ve markalama sistemlerini sunma amacı ile Türkiye’de faaliyetlerini 2015 yılından bu yana sürdürmektedir.

UBS APLINK MRX, Bicolor, UVX, LC  model yüksek çözünürlüklü inkjet yazıcılar

Gözenekli ya da gözeneksiz koli ve vb. yüzey kodlamak için tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Tekst, Logo ve GS1 standartlarına uygun (EAN13, ITF14, GS1-128, GS1-Datamatrix, vb.), %100 okunabilir barkod ve sembolleri direkt olarak koli ve benzeri gözenekli ikincil ambalajların üzerine yazdırmak üzere geliştirilmiştir.

4. jenerasyon Piezo-elektrik yazıcı kafası ile 72 mm yüksekliğe kadar bir alanda ve 185 x 720 dpi çözünürlükte, 50-110 m/dk hıza kadar mesaj yazdırabilir.

Modüler yapısı sayesinde 8’’ renkli dokunmatik kontrol panelinden 4 ayrı yazıcı kafasına kadar kontrol edilebilir. Kullanımı son derece kolay kontrol paneli ile her bir yazıcı kafasının konfigürasyonları kolayca yapılabilir.

% 100 yağ mineralsiz yağ bazlı, basınçsız mürekkep şişesi sayesinde, APLINK sarf malzemesini değiştirmek için makineyi durdurmak gerekmez.

Yenilikçi teknolojisiyle mürekkep ısı ve damla hacmi kontrol mekanizması, istikrarlı bir kodlama yaparken minimum mürekkep sarfı sağlar.

Tüm bu özellikleri sayesinde APLINK serisi yüksek çözünürlüklü inkjet yazıcılar üretim hattındaki maliyetleri düşürür ve maksimum tasarruf sağlar.

Entegrasyonu son derece kolay olan APLINK serileri her türlü bilişim ve otomasyon sistemine, WYSIWYG ara yüzlü etiket oluşturma ve düzenleme yazılımı UBS Designer® ve bağlantı kontrol yazılımı UBS Labman® ile bağlanabilir. Bu şekilde tüm ERP, MES, WMS ya da DBMS sistemindeki dataya erişim sağlayabilir.

APLINK MRX serisi yazıcılar aynı zamanda, USB ve Ethernet bağlantısı aracılığıyla mesaj yükleyerek, bağımsız olarak da çalışabilir.

APL 3500 serisi otomatik yaz-yapıştır etiketleme sistemleri

Yüksek performans, dayanıklılık ve esneklik ile uluslararası GS1 normalarına uygun grup ambalajı (koli, çuval, wrap–pack vb.) etiketlemesi yapmak üzere tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

APL 3500 serisi modüler yapısı ile farklı pozisyonlarda etiketleme yapmak için uygundur.

Üst – Yan – Ön – Arka – Köşe – Çift Etiket

Teknolojik olarak en yüksek hızlarda, gerçek zamanlı olarak etiketleme yapmak, değişken bilgiler içeren etiketleri yazdırmak ve uygulamak üzere tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Hızı dakikada 90 koliye kadar ulaşabilmektedir.

UBS Label CS® ve UBS Labman® yazılımları ile APL3500 serisi her türlü bilişim ve otomasyon sistemiyle bağlanabilir ve bu şekilde, tüm ERP, MES, WMS ve DBMS sistemlerine entegre edilebilir.

APL3500 serisi, uluslararası GS1 kodlama ve izlenebilirlik standartlarına uygun ANSI, GTIN barkodlarını A ve B kalitesinde yazdırabilir.

APL 3800 ve APL 8000 hat sonu palet etiketleme sistemleri

APL 3800 orta ve yüksek hacimli endüstriyel üretim hatları için geliştirilmiştir. Kompakt yapısıyla her türlü hat sonu için uygundur.

APL 3800 uluslararası GS1 palet etiketi oluşturma-uygulama ve izlenebilirlik standartlarına uygun, GS1-128 barkodu ve (IA) uygulama önekleriyle, uluslararası palet etiketleme standartlarında etiketleme yapmak üzere tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Paletin 1 ve 2 tarafına uygulama yapılabilir.                                                             APL 8000 serisi, gerçek zamanlı otomatik yaz-yapıştır palet etiketleme sistemleri, uluslararası GS1, GS1-128 palet etiketleme normlarına uygun olarak etiketleme yapmak üzere tasarlanmıştır.

Palet etiketini yüksek performansla paletin 1, 2, ya da 3 tarafına uygulayabilir. Zor koşullu endüstriyel ortamlarda dahil olmak üzere, her türlü hat sonu için uygundur.

APL 3800 ve APL 8000 serileri, piyasanın önde gelen tüm yazıcı motorlarıyla uyumludur:  ZEBRA, DATAMAX, INTERMEC, SATO, vb. Çözünürlük 200’den 300 dpi’ye kadardır.

PLC ile kontrol edilen APL serisi, senkronizasyon sinyalleri ve alarmları kullanarak, her türlü üretim hattına uyumlu hale getirilmiştir.

Yüksek bağlantı kapasitesi ile SAP®,  Oracle®, Microsoft Dynamics® gibi birçok ERP, MES, WMS, DBMS sistemlerine bağlanılabilir.

Son olarak;

Altar Endüstri Ürünleri olarak distiribütörlüğünü üstlendiğimiz United Barcode Systems ile üretim bandı sonunda koli, palet markalaması etiketlemesi ve ürün takibi konularında deneyimli ekibimiz ile çözümler sunarken, ürünlerimizin arkasında ve müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğimize söz veriyoruz.

Altar Endüstri

Akın Özdağlı