Saturday, May 28th

Last updateTue, 17 May 2022 9am

You are here: Home Technology Premium dondurma için yüksek kalite

Premium dondurma için yüksek kalite

Ishida Avrupa’dan bir X-ışını sayesinde muayene sistemi ve kontrol tartısı yeni lüks dondurma için en yüksek kalite standartlarını korumaya yardımcı oluyor. Kontrol tartısı doğru ağırlığı sağlarken X-ışını, yabancı maddelere karşı koruma sağlar.

“König Ludwig Glace Royale” Berlin Eis Manufaktur tarafından üretilen lüks sektörü için yeni bir dondurma adı. King Ludwig II sadece kale ve sarayların tutkulu sahibi değildi aynı zamanda dondurma spesiyalleri konusunda tutkulu bir gurmeydi. Dondurma, Ludwig’in zevkleri doğrultusunda, tatlı Bavyera tatlıları ile Fransız pastane lezzetlerini bir araya getiriyor. “ Bavyera  kremalı ince mürver çiçeği “, “Yoğurt ve kayısı karışımı” ve “Yoğun kiraz” olarak gösterişli başlıkları ile on çeşidi bulunuyor. Kaliteli ambalaj zarif koyu mavi, alüminyum kaplı 500ml kağıt bardak içeriyor. 

Alüminyum kaplama gümüş görünümlü parlaklık vermek için kağıt bardağa uygulanmıştır çünkü güvenilir yabancı cisim tespit etmek için, bir metal detektörü söz konusudur.  Buna ek olarak, tüm yabancı cisimler mutlaka metalik, bazı taşlar ya da plastikle potansiyel üretim sürecine girebilir. 

Potansiyel kirletici maddeler bütün bu farklı güvenilir hattın sonunda yüklü Ishida X IX-GA-4075 X-ışını ile kontrol sistemi tarafından tespit edilebilir. Makine ayrıca  -7 °C’de dondurmada farklı metal türlerinde yapılmış çok farklı yabancı cisimleri tespit yeteneğine sahiptir. Denetim fonksiyonu ne olursa olsun yiyecek sıcaklık ve su içeriği çalışır.

Ishida X-ışını kontrol sisteminin arkasındaki patentli teknolojiyle akıllı genetik algoritma içeren yazılıma dayanmaktadır. Kuşak bir dizi üzerinden görüntü verilerini analiz ederek, makine denetleme hassasiyeti son derece yüksek bir düzeyde elde edilir. Benzer kirleticiler genellikle dondurma üretiminde tekrar tekrar bulunabilir olduğundan, sistem, her kontrolde prosedür ile giderek doğru karşılaştırma günlüğü oluşturabilirsiniz. Bir veri kaydı değerli görsel ve sayısal bilgi toplar ve kirlenme yinelenen kaynaklarını ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Bu şekilde, Florida-Eis Manufaktur üretim ve paketleme işlemleri düzgün ve doğru bir şekilde gerçekleştiğini gösterebilir. 

Kolay kullanımlı IX-GA-4075 otomatik kurulum fonksiyonu bulunmaktadır ve 90 saniye içinde çalışmaya hazırdır. Hassas ayarlamaları devam eden üretim sırasında yapılabilmektedir. Hijyen dostu, IP65 açık çerçeve tasarımı kolaylıkla temizlenebilir anlamına gelir. 100’e kadar programlanabilir ön ayarı sayesinde hızlı ürün değişimleri izin verir. 

Doğru kilo, dondurma kapları sağlamak için - onlar elle doldurulmuş ve daha sonra otomatik olarak kapalı edildikten sonra - Ishida bir DACS-W kontrol tartısından gönderilir. Makinenin kompakt tasarımı kolayca doğrultusunda entegre edilebilir anlamına gelir.

Özel bir sistem zemin titreşimleri dengeler ise yüksek hızlı yük hücresi, 0.2 gram bir doğruluğa sahiptir. Doğru ağırlık güvenilir pnömatik bir kol ile ayrılmaz. Yararlı bir diyagram ve histogramlar bir dizi üretim kontrolü için kullanılır.

Büyük ölçüde bakımsız, kontrol tartıları bir dokunmatik ekran ile çalıştırılır ve 100 ürün parametre ayarlarıyla hızlı ürün değişimleri sağlar. Konveyör özel araçlar için gerek kalmadan temizlik için çıkarılabilir.

Florida-Eis Manufaktur sahibi Olaf Höhn kontrol sistemini yaptırmak için neden bu kadar istekli olduklarını şöyle açıklıyor: “Ishida sistemleri sayesinde, geceleri daha kolay uyuyabiliyorum. Premium ürünleri üreticisi olarak, özel incelemeye tabi tutuluyoruz.  Bizim için, kalite güvencesi de, etik bir konudur. Gelecekte özellikle X-ışını kontrol teknolojisi ve satın alma maliyetleri, metal dedektörler için daha az ya da hemen hemen aynı olacaktır.”

König Ludwig Glace Royale” satış ve Florida-Eis Manufaktur zaten üretimi artırmak isteyen açısından büyük bir hit olduğunu kanıtlamıştır. İki vardiya geçişinin yanı sıra, aynı zamanda yine Ishida’dan satın alınacak QC sistemleri, yeni makineler tedarik etmeyi planlıyor.

Ishida / İngiltere