Saturday, May 28th

Last updateTue, 17 May 2022 9am

You are here: Home Technology Yarım asrı aşkın süredir sektörün gelişimine destek

Yarım asrı aşkın süredir sektörün gelişimine destek

Elli yılı aşkın süredir Türkiye Plastik Sektörüne hizmet veren Hastek Plastik Teknolojileri firması bu süreçte teknolojik yeniliklerin ve inovatif çalışmaların ülkemize entegre olmasında önemli çalışmalara imza atmıştır. Yarım asrı aşan hizmet anlayışının ilk temsilcisi ve öncüsü olan şirketin kurucusu Hasan Manav’ın başlattığı eğitime destek çalışmaları, ikinci kuşakta da geleneğini sürdürmektedir. Türkiye’de plastik sektöründe birleştirici güç olan PAGEV Vakfının eğitim çalışmaları kapsamında kurduğu iki okul ve bunların lojistik altyapılarına ve sürekliklerine katkılar veren Hastek, son olarak Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Plastik İşleme Uygulama Atölyelerine makine desteğinde bulunarak, geleceğin plastikçilerinin modern ve uygulamalı eğitim almaları noktasında desteğini sürdürmüştür.

Bu kapsamda verdiği katkılara istinaden PAGEV adına Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu tarafından düzenlenen törenle, Hastek Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Manav’a eğitime verdikleri katkılardan ötürü teşekkür plaketi verilmiştir. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Hastek Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Manav, bu sektörde gelişen büyüyen herkesin, sektöre manevi borcu olduğunu ve bu düşünceyle yarım asırdan bu yana yer aldıkları plastik sektörümüzün gelişerek büyümesi adına Hastek olarak üzerlerine düşen her katkıyı yapmayı sürdüreceklerini belirtti. Muharrem Manav; “Türk plastik sektörünün büyümesini artıracak ve bizleri ileriye taşıyacak olan geleceğin plastikçileri gençlerimiz için yeni meslek okulları açılmalıdır. Ancak konu sadece okul yapmak veya bağış yapmak değil, yapılan çalışmalara destek vermek ve sürekliliğin gelişimine de katkı vermek gerekir. Gençlerimizin yanı sıra, onları hazırlayan eğitimcilerin de eğitimlerine destek olmak önemlidir” dedi.

Hastek Plastik Teknolojileri ve Otomasyon Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., 1962 senesinden beri Türk plastik sektöründe hizmet vermiş olan Hasmak Plastik Makinaları’nın devamı olarak Muharrem M. Manav ve Cem Özkaracalar tarafından 1998 yılında kurulmuştur. Firmanın kurulum amacı, Türk plastik sektöründe hizmet veren her türlü firmanın teknolojik anlamda ihtiyacı olan otomasyon ihtiyaçlarını karşılamak ve dünya çapında çok hızlı bir şekilde gelişen bu sektördeki yeniliklerin takipçisi olmaktır. Firma yetkililerinin otomasyon ve plastik teknolojileri konusundaki birikimlerini Hasmak’ın 36 senelik sektörel tecrübesi ile birleştiren Hastek, satış öncesi ve satış sonrası teknik hizmet ağını kurulduğu günden beri sürekli büyütmektedir. Plastik, elektronik, makine mühendisleri ve teknisyenleri ile dünya plastik teknolojisindeki gelişimleri sürekli takip ederek, müşterilerine hizmet ve değerli fikirler veren Hastek, kurulduğu günden bu yana istikrarlı gelişimini sürdürerek, kendi dizayn ettiği ürünlerinin yanı sıra birçok büyük Avrupa menşeli firmanın da Türkiye mümessilliğini ve servis hizmetlerini vermektedir.