Friday, Aug 12th

Last updateTue, 02 Aug 2022 8am

You are here: Home Technology Standart ve güvenli giriş/çıkışlar için karma modül

Standart ve güvenli giriş/çıkışlar için karma modül

Turck’un IP67 koruma sınıfındaki karma Profinet/Profisafe modülü, her makinenin sinyal ihtiyaçlarına esnekçe uyarlanabilir

Turck, standart ve güvenli giriş/çıkışları bir cihazda toplayan ilk modül olan TBPN güvenli blok I/O modülünü sunmaktadır. IP67 koruma sınıfındaki karma modüller makinedeki spesifik sinyal ihtiyaçlarına esnekçe uyarlanabilirler. Böylece kullanıcılarına makinelerinde yer tasarrufu ve pahalı olmayan bir kablolama imkanı sağlamaktadır.

Profinet/Profisafe modülün güvenli tarafında, kullanıcıya ışık bariyeri veya acil stop butonu gibi farklı güvenlik sensörlerinden bağlamak için iki güvenli girişi mevcuttur. Ek iki güvenlik kanalı hem giriş hem de çıkışlar için kullanılabilir. Standart dört giriş/çıkış ise güvenlik ihtiyacı olmayan giriş veya çıkışların bağlantısında 2 A’e kadar güç sağlayabilmektedir. Ayrıca I/O’ların iki tanesi IO-Link master olarak da kullanılabilir. Böylelikle Turck’un I/O-Link adaları kullanılarak kullanıcılar bu modüle 32 adet daha I/O bağlama imkanına sahip olurlar.

Hem standart kanallar hem de IO-Link kanalları güvenlik gerektiren uygulamalarda devre dışı bırakılabilirler, bu şekilde yardımcı tahrik ve valf adalarının bağlantılarını kolaylaştırırlar. Turck bu sağlam güvenlik modülünü -40 ... +70 °C gibi geniş bir çalışma sıcaklık aralığı için geliştirmiştir. IP65/IP67/IP69K koruma sınıflarındaki çeşitli versiyonlar en zorlu ortamlarda dahi kullanımlarını mümkün kılar.