Monday, Dec 06th

Last updateThu, 02 Dec 2021 7am

You are here: Home Technology Gıda ambalajları için esnek ambalaj filmleri

Gıda ambalajları için esnek ambalaj filmleri

Sağlık beslenme ve malzemelerde aktif bilim merkezli küresel bir şirket olan Royal DSM, bugün Emmen, Hollanda’daki tesisine Akulon® XS için üretim kapasitesini genişlettiğini duyurdu. Kapasite artırımının 2016 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Bu yeni Akulon XS poliamid esnek gıda ambalajlarında kullanılan blown filmler için özel olarak geliştirilmiştir ve sektörde büyüyen güçlü talebi karşılayacaktır. 

Bariyer özellikleri ve konvansiyonel PA6 mekanik mukavemeti gıda ambalajında kullanılan esnek filmler için idealdir. Ancak, yüksek kristalleşme hızı kısıtlayıcı olabilir. İşlemciler verimlilik üzerinde ya uzlaşır ya da maliyet verimliliği ve özelliklerini azaltarak özel amorf poliamidler veya poliamid kopolimerleri ile harmanlar. 

Pahalı harmanlamaya gerek kalmadan performans ve verimlilik artışlarının gelişmiş konvansiyonel PA6’ya veren işlemcilere göre çok daha yavaş kristalleşir olması DSM Akulon XS sorununu giderir. Bu daha kolay ve daha ucuz benzersiz bir bariyer ve poliamid 6’nın mekanik özelliklerini koruyarak, işlemcilerin esnek gıda ambalajları için blown filmleri için yapar.

Başlıca faydaları mekanik mukavemet, delinme direnci ve mükemmel bariyer performansı içermektedir. Akulon XS ayrıca ağırlık, maliyet ve atıkların azaltılması için ince filmler oluşturmak için aşağı akış sağlar.

DSM Global İş Direktörü Danilo Fioravante Akulon®, Novamid®, EcoPaXX ™’ları DSM’de “Esnek gıda ambalajları için bariyer film talebi gıda israfını azaltmak için artan ihtiyaca yanıt olarak ve uzun raf ömrü için yükselmeye devam ediyor. Akulon XS bu son genişleme taleplerine yardımcı olmakta ve sanayi ve toplum için sürdürülebilir çözümler geliştirmeye olan bağlılığımızı desteklemektedir” şeklinde yorumlar. 

DSM / Hollanda