Wednesday, Jan 22nd

Last updateThu, 09 Jan 2020 8am

You are here: Home News Dow, DowDuPont’dan ayrılışını tamamladı

Dow, DowDuPont’dan ayrılışını tamamladı

Dow daha odaklı, daha modern ve malzeme bilimi şirketi olarak Dow-DuPont şirketinden ayrılışını başarılı şekilde tamamladı. Dow global ölçekte ve lider konumlarda müşteri odaklı ambalaj, altyapı ve tüketici çözümleri olarak üç temel segmentte faaliyet gösterecek.

Bu süreç sonucunda oluşan Dow, üç avantajlı temel yapı taşı olan etilen, propilen ve silikonların gücünden faydalanarak endüstrideki en derinleşmiş kimya setlerini sunuyor. Şirket büyüyerek artan gelir elde etmek ve müşterilerine inovasyon sunmak için daha iyi konumlanmış durumda bulunuyor.

Dow CEO’su Jim Fitterling: “Bugün Dow için yeni ve heyecan verici bir hikayenin başlangıcıdır. Dow’un portföyünde, maliyet yapısında ve zihniyetinde çok ciddi değişiklikler yaptık. Yeni Dow, uzun vadede gelirlerini artırmak ve tüm paydaşları için değer yaratmak amacını taşıyan daha odaklı ve modern bir şirkettir. Dow ekibi en inovatif, müşteri odaklı, kapsayıcı ve sürdürülebilir malzeme bilimi şirketi olma hedefimizi gerçekleştirmek için hazır bulunmaktadır. Daha hızlı inovasyon yapmak, daha verimli çalışmak, büyümek, daha yüksek getiri elde etmek ve hissedarlarımıza değer sunacak daha ölçülü yatırımlar yapmak için gereken tüm araçlara sahibiz” dedi.

Dow Başkanı ve CFO’su Howard Ungerleider ise: “Bugün bu dönüm noktasını müşterilerimiz, içinde faaliyet gösterdiğimiz topluluklarımız, yatırımcılarımız ve Dow Ekibi olarak hep beraber kutluyoruz. Daha odaklı portföyümüz, iyileştirilmiş maliyet yapımız, sermaye tahsisi açısından disiplinli yaklaşımımız ve hissedarlar lehine daha yüksek getiri sunan çerçevemizle yeni Dow olarak endüstrinin en yüksek standartlarında faaliyetlerimizi yürütmek ve finansal performans sergilemek açısından gereken doğru olanaklara ve ekibe sahibiz. Yeni şirketin markası “Dow” olacak; bu şekilde hem olağanüstü mirasımıza sahip çıkmış olacağız, hem şirket olarak bir malzeme bilimleri çözümleri sağlayıcısına dönüşümümüzü yansıtacağız.120 seneyi aşkın süredir şirketin logosu olan ikonik Dow logosu değişmedi ve Dow markasının temellerinden biri olmaya devam ediyor” şeklinde yorum yaptı.