Friday, Jul 10th

Last updateThu, 09 Jul 2020 10am

You are here: Home Haberler Interpack 2020 tamamen doldu
Koronavirüs salgını plastik sektörünü minimum 5 yıl geriletecek

Koronavirüs salgını plastik sektörünü minimum 5 yıl geriletecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan, sosyal ve ekonomik hayatı durma noktasına getire...

Koronavirüsle mücadelede Yıldız Teknopark liderliği

Koronavirüsle mücadelede Yıldız Teknopark liderliği

Yıldız Teknopark, Covid-19’a karşı mücadelede önemli bir inovasyon merkezi halin...

Yerli solunum cihazına, yerli sızdırmazlık

Yerli solunum cihazına, yerli sızdırmazlık

Koronavirüs salgını ile birlikte giderek daha çok ihtiyaç duyulan yerli yoğun ba...

Thyssenkrupp, Köksan için ikinci PET tesisini kuracak

Thyssenkrupp, Köksan için ikinci PET tesisini kuracak

Köksan PET üretim tesisini Alman Thyssenkrupp işbirliği ile genişletme kararı al...

Uzmanlar sağlık için tek kullanımlık poşet öneriyor

Uzmanlar sağlık için tek kullanımlık poşet öneriyor

Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Öksüz,...

Interpack 2020 tamamen doldu

Ambalaj endüstrisi ve ilgili proses endüstrileri için en önemli uluslararası ihtisas fuarlarından biri olan ve Messe Düsseldorf tarafından düzenlenen Interpack, 7-13 Mayıs 2020 tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf kentinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Firmalar fuar katılımı için son resmi kayıt tarihi yaklaşırken, önceki yıllarda olduğu gibi Düsseldorf Fuar Merkezi’nin sunabildiğinden çok daha fazla yer talep ettiler. Bu nedenle yaklaşık 60 ülkeden beklenen 3.000 civarında katılımcı, ihtisas fuarının tüm 18 salonunun yanı sıra dış mekânlarının da büyük bölümünü doldurmuş durumda bulunuyor. 

Daha verimli ihtisas fuarı ziyareti

Interpack, ambalajlama çözümlerine ve ilgili proses teknolojisine odaklanarak; gıda, içecek, şekerleme, unlu mamuller, eczacılık, kozmetik, gıda dışı tüketim ürünleri ve endüstriyel ürünler alanındaki hedef gruplarına hitap ediyor. Bu sektörlerden gelen ziyaretçilerin uzun mesafeler kat etmelerini engellemek, ilgilendikleri alanlardaki katılımcıları daha kolaylıkla bulabilmeleri için, benzer alanlardaki katılımcılar birbirlerine yakın şekilde gruplandırılarak daha odaklı alt gruplar oluşturuldu ve net bir şekilde yapılandırıldı. 

İlaç ve kozmetik ürünlerinin ambalajlanması alanındaki proses ve makine tedarikçileri Salon 15’ten Salon 17’ye kadar bir araya toplanmışken, etiketleme ve tanıma teknolojisi, ambalajlama malzemeleri üretimi ve entegre ambalajlama baskısı alanlarına ilgi duyan ziyaretçiler aradıklarını Salon 8a ve 8b’de bulabilecekler.

Yiyecek, içecek, tüketici ve endüstriyel malların ambalajlanmasında kullanılan prosesler ve makineler Salon 5, 6, 11 ve 15’de, şekerleme ve unlu mamullerin ambalajlanmasıyla ilgili katılımcılar ise Salon 1, 3 ve 4’te yer alacak.

Ambalaj malzemeleri ve ilgili sarf malzemelerini sunan firmalar, Haupteingang Nord (Ana Kuzey Girişi) etrafında merkezi olarak konumlandırılmış Salon7a, 7, 8a, 9 ve 10’da yer alıyor. Ziyaretçiler Salon 8a’da ise ambalaj üretimi, dönüştürme, ambalaj baskısı ve etiketleme konularıyla ilgili ambalajlama ve malzemelerinin tedarikçilerini bulabilecekler. Sadece ambalajlama/ambalaj malzemeleri alanı 900'den fazla katılımcıyı ağırlayacak.

Yeni: Salon 1 ve Eingang Süd (Güney Girişi)

İlk olarak 1970'lerde inşa edilmiş olan Salon 1 ve 2, Messe Düsseldorf'un mimari sancak gemisi için alan yaratmak amacıyla Interpack 2017'den kısa bir süre sonra yıkıldı: 'Neue Messe Süd' (Yeni Güney İhtisas Fuarı Merkezi), yarı saydam cam elyafı kumaşı ve entegre LED aydınlatma ile gerçekleştirilen 17 metre yüksekliğinde sivri bir gölgeliği bulunan yeni Salon 1 ve hemen önündeki fuayede bulunan bir giriş alanından oluşuyor. Böylelikle Interpack 2020 katılımcılarına en gelişmiş mimari ve teknolojiyle birlikte yaklaşık 500 metrekare daha fazla alan sunuyor. Bina ayrıca altı konferans salonu içeriyor ve Güney Kongre Merkezi’ne (Congress Center Süd) doğrudan bağlı bulunuyor.

“components” Interpack ile eşzamanlı olarak yapılıyor

Interpack bünyesindeki ambalajlama teknolojileri tedarikçilerinin sunumlarını içeren endüstrinin özel ihtisas fuarı olan “components” ise üçüncü kez Interpack ile eşzamanlı olarak bu yılda tekrarlanıyor. Ziyaretçiler, bir kez daha, Düsseldorf fuar merkezinde merkezi bir konumda bulunan ve yaklaşık 5.000 metrekarelik bir alan sunan geçici portatif Salon 18'de tedarikçi ihtisas fuarını bulacaklar. Bu salon, Salon 10 ile 16 arasında yer alacak ve Interpack ihtisas fuarı süresince fuarın portföyünü; sürücü, kontrol ve sensör teknolojileri, endüstriyel görüntü işleme ürünleri, taşıma teknolojileri ve diğer (makine) aksamları alanlarından gelen sunumlarla tamamlayacak. Interpack’taki tüm katılımcı ve ziyaretçiler “components”e ücretsiz giriş yaparak bu bölümü de ziyaret edebilecekler.

Save Food için yeni ivme

Interpack sırasında, Save Food konusu ilk kez gıda kayıplarını ve israfını azaltmak için çeşitli kampanyalar ile birlikte Düsseldorf kentine sunulacak ve bu sayede halkın doğrudan katılımı sağlanmış olacak. Program detayları halen resmi makamlarla görüşülerek geliştiriliyor.

“Ambalajsız Yaşam?” Konferansı

Sürdürülebilirlik, endüstriyi yıllardır şekillendiren ve son zamanlarda özellikle plastik ambalaj sektörlerine yönelik oldukça tartışılan bir konu olarak gündemdeki yerini alıyor. Yeni “Ambalajsız Yaşam?” konulu konferans, hem savunucularının ve hem de karşıtlarının neyin gerekli olduğunu, nelerden kaçınılabileceğini söylemeleri ve keşfetmelerini sağlamak için ambalajlama, sürdürülebilirlik ve çevrenin bu çekişmeli konusunu çeşitli açılardan inceleyecek. Etkinlik sürdürülebilirlik ile çevresel etki, hijyen ve gıda atıklarının azaltılmasına odaklanacak. Tanınmış konuşmacılar arasında, Henkel'den Ar-Ge ve Sürdürülebilirlik Başkanı Prof. Dr. Thomas Müller-Kirschbaum; Unilever'den Ambalajlama Sürdürülebilirlik Küresel Direktörü Louis Lindenberg ile Nestlé’den Gıda Kategorisi Ambalajlama Başkanı Xavier Caro; Constantia Flexibles'in CEO'su Alexander Baumgartner'ın yanı sıra WWF'den Dr. Marina Beermann ve çevre örgütlerinden temsilciler, konuşmacıların arasında yer alacaklar. Bilimin önde gelen sesleri ve sürdürülebilirlik danışmanları da bu etkinliğe katılacaklar: Systemiq'in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Prof. Dr. Martin Stuchtey, ifeu Enstitüsü'nden Frank Wellenre ve Thinkstep'ten Sophie Kesselbach analiz ve çözümlerini tanıtacaklar. Bu bir günlük konferans, ihtisas fuarının kapanış günü olan 12 Mayıs’tan bir gün önce, CCD Süd'de saat 10:30 ile 16:30 arasında gerçekleşecek. Konferansa katılım ücretli olup biletler fuarın web sitesindeki online mağazasından temin edilebilecek.

İhtisas fuarına yolculuğunuzda size yardımcı olacak çevrimiçi hizmetler

Ziyaretçiler ayrıca www.interpack.com adresinde, ihtisas fuarı ziyaretlerini etkin bir şekilde planlamalarına yardımcı olacak faydalı araçlar bulacaklar. Bu araçlar, ziyaretçilerin kişisel Salon ziyaret planlarını oluşturmalarına olanak sağlayan katılımcı veri tabanını, fuarda firmalar tarafından sunulan en son gelişmeler hakkındaki detaylı bilgileri ve bunların yanı sıra katılımcılarla toplantılar düzenleyebilmek için yeniden düzenlenmiş bir eşleştirme programını içermektedir. Ziyaretçiler için bir iPhone ve Android uygulaması da mevcut. Uygulamalar, diğerlerinin yanı sıra, günlük olarak güncellenen katılımcı ve etkinlik veri tabanı, iletişim bilgileri, ürün bilgileri, randevu düzenleme formları ve ilgili katılımcılara ilişkin notları kaydetme seçeneği de dâhil olmak üzere grafik olarak optimize edilmiş Salon planları ve katılımcı ayrıntılarını sunuyor. Nerede oluşturulduklarından bağımsız olarak, tüm platformlarda kişisel düzenlemeler mümkün olmaktadır. Interpack’ın ana sayfasında ayrıca “Ambalajsız Yaşam?” Konferansı, otel rezervasyon seçenekleri ve Düsseldorf’taki konaklamanızı planlamanıza yardımcı olmak amacıyla kentteki kültürel faaliyetler hakkında ipuçları verilmektedir. Interpack’ın “Tightly Packed” dergisindeki sektörden haberlere ve trendlerle ilgili makalelere de uygulamalardan erişilebilmektedir.

Açılış saatleri ve ücretler

Interpack 7 – 13 Mayıs 2020 tarihleri arasında her gün 10:00 – 18:00 saatleri arasında açık olacak. e-Bilet olarak biletler Ekim 2019 ayı ortasından itibaren satışa sunulmuş bulunuyor. www.interpack.com adresindeki on-line mağazadan fuar öncesinde satın alınan günlük biletlerin bedeli fuar girişindeki satın alımdan daha uygun fiyata olacak. On-line satın alınmış tüm e-Biletler, satın alan kişi tarafından bilgisayardan doğrudan yazdırılabilir. Ayrıca Interpack 2020’nin tüm giriş biletleri ve katılımcı kartları ile fuara gidiş gelişler ve Messe Düsseldorf’a yakın bölgelerdeki şehirlere Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR – Ren-Ruhr Taşımacılık Ağı) toplu taşımacılık sistemleri ile ulaşım ücretsiz olarak sağlanacak.

 

TEKNOLOJİ / TECHNOLOGY

Setting
Otomotiv sektörü insan-robot işbirliği ile geleceğe hazır

Otomotiv sektörü insan-robot işbirliği ile geleceğe hazır

Monday, 08 June 2020

FANUC otomotiv endüstrisinde kullanılmak üzere üre...

Readmore

Inovenso’nun tasarladığı cihaz ile maskeler virüse karşı daha etkili

Inovenso’nun tasarladığı cihaz ile maskeler virüse karşı daha etkili

Monday, 08 June 2020

Yıldız Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Inov...

Readmore

ÜRÜN / PRODUCTS

Setting
Yenilebilir antiviral korona bariyeri ihracata değer katacak

Yenilebilir antiviral korona bariyeri ihracata değer katacak

Monday, 08 June 2020

Koronavirüs günlerinde yapılan alışverişten tüketi...

Readmore

Ferge Mühendislik uzun ömürlü ve fonksiyonel yüz siperliği geliştirdi

Ferge Mühendislik uzun ömürlü ve fonksiyonel yüz siperliği geliştirdi

Monday, 08 June 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını...

Readmore

Halıcı Group tesislerdeki sorunları ortadan kaldırıyor

Halıcı Group tesislerdeki sorunları ortadan kaldırıyor

Monday, 08 June 2020

Otomasyon, yazılım, robotik, elektrik ve elektroni...

Readmore

MAKALE / ARTICLE

Setting
Enjeksiyon Kalıplama Yöntemi ile Üretilen Plastik Parçaların Maliyetine Etki Eden Faktörler

Enjeksiyon Kalıplama Yöntemi ile Üretilen Plastik Parçaların Maliyetine Etki Eden Faktörler

Tuesday, 12 May 2020

Özet

Ürünün fonksiyonunun, temel özelliklerinin ve ...

Readmore

Sanayi Kuruluşlarında ERP ve PLM Entegrasyonu

Sanayi Kuruluşlarında ERP ve PLM Entegrasyonu

Monday, 08 June 2020

Günümüzde üretim yapan şirketlerin rekabeti koruma...

Readmore

Enjeksiyonla Kalıplama Prosesinde Kayıpların Azaltılması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Enjeksiyonla Kalıplama Prosesinde Kayıpların Azaltılması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tuesday, 09 June 2020

Özet

Uzun yıllardır kullanılan enjeksiyon ile kalıp...

Readmore

RÖPORTAJ / INTERVIEW

Setting
Plastik işleme ve hammadde sektörünün ihale portalı Pi Dünya

Plastik işleme ve hammadde sektörünün ihale portalı Pi Dünya

Monday, 09 December 2019


Yağmur Fuarcılık Genel Koordinatörü Sayın Berivan ...

Readmore

Kalıp değiştirme sürecinin her adımına yönelik Stäubli çözümleri

Kalıp değiştirme sürecinin her adımına yönelik Stäubli çözümleri

Monday, 11 May 2020

Konnektörler, Robotik ve Tekstil olmak üzere üç fa...

Readmore

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı