Friday, May 29th

Last updateWed, 13 May 2020 12pm

You are here: Home Haberler İnovasyonun itici gücünü oluşturan yeni teknolojiler K 2019’da buluşacak
Interpack 2020 ertelendi!

Interpack 2020 ertelendi!

Messe Düsseldorf tarafından Almanya’nın Düsseldorf kentinde Mayıs ayında düzenle...

TİM’den koronavirüsle mücadele için üretim seferberliği

TİM’den koronavirüsle mücadele için üretim seferberliği

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM),Türkiye’nin Koronavirüsle mücadelesine destek...

Ambalajlı ürün hayat kurtarır

Ambalajlı ürün hayat kurtarır

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, dünyanın ve Türkiye’n...

Covid-19 salgının plastik sektörüne etkileri

Covid-19 salgının plastik sektörüne etkileri

Covid-19 salgınının Çin sınırlarını aşması ve küresel ölçekte hızla yayılması il...

Peynir altı suyundan yenilebilir gıda ambalaj malzemesi üretildi

Peynir altı suyundan yenilebilir gıda ambalaj malzemesi üretildi

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Kimya Mühendisliği öğrencileri; Öğretim ...

İnovasyonun itici gücünü oluşturan yeni teknolojiler K 2019’da buluşacak

Messe Düsseldorf Ceo’su Werner Dornscheidt ve K 2019 Fuarı Katılımcılar Danışma Kurulu Başkanı Ulrich Reifenhäuser basın mensupları ile bir araya geldi.

K-Düsseldorf Fuarı 68 yıldan beri plastik ve kauçuk sanayinin dünyadaki en önemli buluşma noktasını oluşturuyor. Fuar bu yıl 16-23 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirilecek. K Fuarı ile ilgili 4 Nisan Perşembe günü İstanbul’da gerçekleşen toplantıda K 2019 Fuarı Katılımcılar Danışma Kurulu Başkanı Ulrich Reifenhäuser, Messe Düsseldorf Ceo’su Werner Dornscheidt ve Messe Düsseldorf Türkiye Temsilcisi Demet Tezulaş yer aldı. Basın mensupları ve sektörün önde gelen isimleri ile buluşan yetkililer K 2019 ve sektör ile ilgili güncel bilgileri paylaştı. 

Dünyanın farklı kıtalarından gelen katılımcı firmalar ve ihtisas ziyaretçileri bu dinamik ve yenilikçi sanayi sektöründeki en yeni gelişmeleri canlı olarak izleyebilmek için her üç yılda bir Düsseldorf kentinde buluşuyor ve K etkinliğinin kendilerine sunduğu olanakları değerlendiriyor. Messe Düesseldorf tarafından organize edilen K Fuarı inovasyon ve geleceğe yönelik gelişmeler açısından önemli bir enformasyon ve iletişim platformu niteliği taşıyor. Fuar; yenilikçi ürün, çözüm ve eğilimlerin kapsamlı bir şekilde tanıtıldığı, uluslararası boyutta kıyaslama ve uzmanlarla tartışma olanağı sunulduğu bir etkinlik olarak öne çıkıyor. 

Başvuru süresinin sona erdiği gün itibariyle K 2019 için fuar alanının tamamen dolduğunu ifade eden K 2019 Fuarı Katılımcılar Danışma Kurulu Başkanı Ulrich Reifenhäuser fuara 60 ülkeden 3.000’i aşkın firmanın katılım başvurusunda bulunduğunu ifade etti. Reifenhäuser, “K Düsseldorf dışında hiçbir sektörel etkinlikte bu kadar çok yeni ürün tanıtımını bir arada görebilme olanağı sunulmuyor. K Düsseldorf dünya genelinde tüm diğer etkinliklerden çok daha farklı bir düzeye ulaşmış bulunuyor. Fuarda yine başta Almanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Hollanda ve Türkiye olmak üzere Avrupalı üreticiler, aynı zamanda da ABD firmaları güçlü şekilde temsil ediliyor. K Fuarı’nın aynı zamanda dünya pazarındaki değişimleri de belirgin şekilde yansıttığını görüyoruz. Asya ülkelerinden gelen katılımcı firmaların sayısı ve kullandıkları sergi alanı birkaç yıldan beri aynı yüksek düzeyini koruyor. Özellikle Çin, Tayvan, Hindistan, Japonya ve Güney Kore fuarda güçlü katılımlarıyla dikkat çekiyor. Fuara katılan firmaların çeşitliliği ve uluslararası niteliği bu yıl da sektörün ana konularının özellikle de enerji, kaynak ve malzeme verimliliği gibi konuların yanı sıra özel uzmanlık segmentlerinin de fuar çerçevesinde ele alınacağını gösteriyor” diye konuştu.

K 2019 yaklaşık 174 bin metrekare net sergi alanına sahip 18 salondan oluşan Düsseldorf Fuar Merkezi’nin tamamında 8 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

Ürün gruplarının 18 salona dağılımı şu şekilde düzenlenmiş olacak: 

•Makine ve ekipmanlar: Salon 1, 3-4 ve 9-17

•Hammaddeler ve yardımcı maddeler: Salon 5, 6, 7, 7a, 8a, 8b

•Yarı mamuller, teknik parçalar ve takviyeli plastik ürünler: Salon 5, 6, 7, 7a, 8a, 8b

Bu yıl 21. kez düzenlenecek olan fuar küresel plastik sanayinin ne denli büyümekte olduğunu bir kez daha kanıtlıyor olacak. Üç yılda bir düzenlenen fuarda en yeni teknolojik gelişmeler, endüstriyel üretim için en verimli çözümler ile plastik ve kauçukların akıllı ve çok yönlü uygulama olanakları tanıtılıyor. Polimer hammaddeler, makine ve ekipman teknikleri, işleme teknikleri ile plastik ve kauçuk malzemelerin uygulama alanları kapsamlı bir şekilde ortaya konulacak. Dolayısıyla yetmiş yıldan beri süregeldiği gibi, K 2019 Fuarı yine plastik sanayi ve plastik işleme teknikleri hakkında bilgi almak, güncel eğilimleri ve yenilikleri öğrenmek isteyen herkes için yol gösterici olacak.

Özel Gösteri “Plastics shape the Future”

K 2019 kapsamında birçok etkinlik ve özel gösteriler de fuar ziyaretçilerine sunuluyor olacak. Bu gösteriler arasında öne çıkan “Plastics shape the future” konulu özel gösteride polimer malzemelerin çağdaş yaşam alanlarında ne denli belirleyici rol oynadığı, bugüne kadar hangi yeniliklerin uygulamaya geçirilmiş olduğu ve hangi yenilikçi fikirlerin gelecekte gerçekleşme potansiyeline sahip olabileceği ortaya konacak. Yedi gün boyunca sürecek etkinlik mesleki tartışmalara, yönlendirici konuşmalara, kısa sunumlara ve ilginç deneylere de sahne olacak.  Ekonomik ve ekolojik hususların yanı sıra mevcut sorunlar ve bunların çözümleri üzerinde de durulacak. Alman plastik sanayi tarafından Plastics Europe Deutschlande.V ve Messe Düsseldorf himayesinde organize edilen “Plastics shape the future” konulu özel etkinlik fuara katılan firmalar ve ihtisas ziyaretçilerinin yanı sıra medya temsilcilerine ve kamuoyuna da yeni bilgiler ve bakış açıları kazandıracak.

K Fuarı’nı 2016’da 161 ülkeden 232.053 ihtisas ziyaretçisi gezdi

Toplantıda 2016 yılındaki son organizasyona ait verileri de paylaşan Messe Düsseldorf Ceo’su Werner Dornscheidt “K Fuarı’nın sektör için ne denli büyük önem taşıdığını sadece katılımcı sayısı ve sergilenen ürünlerin kalitesi değil, aynı zamanda ihtisas ziyaretçilerinin değerlendirmeleri de gösteriyor. Ekim 2016’da düzenlenen son fuarı 161 ülkeden 232.053 ihtisas ziyaretçisi gezdi. 2016 yılında ziyaretçilerin yüzde 71’i yurtdışından geldi. Uluslararası ziyaretçiler arasında İtalya, Hollanda, Hindistan, Türkiye, Fransa, Belçika, ABD, Çin, İspanya ve Polonya yer aldı. Fuar sonrasında yaptıkları değerlendirmelerde ziyaretçilerin % 97’si fuarda edindikleri bilgilerden, gördükleri yeniliklerden ve geleceğe yön verecek çözümlerden çok etkilendiklerini söylediler. Özellikle inovasyon yoğunluğu ve piyasanın lider firmalarının da fuara katılmış olması ziyaretçiler tarafından olumlu yönde değerlendirildi. Artık endüstriyel nihai tüketiciler de, kendi sektör ve ürünleri için yeni fikirler edinmek amacıyla düzenli olarak fuarı takip ediyor” açıklamalarında bulundu.

Online sunulan hizmetler

Hizmet sunmak Messe Düsseldorf’un öncelikleri arasında yer alıyor. Bu sadece fuar süresince verilecek hizmetlerle kısıtlı olmayıp fuar öncesi farklı kanallar üzerinden sunulacak hizmetleri de kapsıyor. K Fuarı internet üzerinde k-online.com ile temsil ediliyor ve ayrı bir mobil uygulama da (iOS ve Android OS için) sunuyor. Böylelikle ilgilenenler sektörel bilgilere ve fuarla ilgili yararlı önerilere her zaman kolayca ulaşabiliyorlar. Mart 2019’dan itibaren K 2019 katılımcı firmaları kendilerini ve ürün portföylerini katılımcı veri bankasında tanıtmaya başlamış bulunuyorlar. K 2019 ayrıca Twitter, Facebook ve Linkedin üzerinde de temsil ediliyor. 

K Fuarı’nın internet sitesi, MyOrganizer gibi kişiye özel hizmetlerle de fuar hazırlıkları için de destek sunuyor. Düsseldorf’a ulaşım seçenekleri ve online otel rezervasyonu da yine k-online üzerinden ulaşılabilen hizmetler arasında yer alıyor. Ayrıca fuar biletini doğrudan internet üzerinden satın almak, barkod olarak indirmek veya evden yazılı çıktısını almak da ziyaretçilerin sıkça yararlanmakta olduğu hizmetler arasında yer alıyor. E-biletler fuar girişinde sıra bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırmanın yanı sıra fiyat avantajı da sağlıyor. İnternet üzerinden temin edilecek günlük biletler 49 Euro iken, aynı bilet için fuar girişinde 75 Euro ödeniyor. Üç günlük abonman için online satın alımda 108 Euro, fuar girişinde ise 155 Euro ödeniyor. Önceden satın alınan fuar biletleri bir avantaj daha sunuyor. Fuar merkezine gelirken Düsseldorf ve yakın çevresindeki toplu taşıma araçlarında fuar biletinizi ulaşım bileti olarak da kullanabiliyorsunuz. 

TEKNOLOJİ / TECHNOLOGY

Setting
Tanrıkulu, TOMRA teknolojisi ile dönüştürüyor

Tanrıkulu, TOMRA teknolojisi ile dönüştürüyor

Wednesday, 13 May 2020

Türkiye’nin önde gelen geri dönüşüm şirketlerinden...

Readmore

ÜRÜN / PRODUCTS

Setting
Clariant tıbbi sınıf ABS polimerlerinin işlevselliğini artırıyor

Clariant tıbbi sınıf ABS polimerlerinin işlevselliğini artırıyor

Wednesday, 13 May 2020

MEVOPUR bileşiklerinde antistatik veya lazer kayna...

Readmore

Sapro 2019’da yüzde 12 büyüme kaydetti

Sapro 2019’da yüzde 12 büyüme kaydetti

Friday, 31 January 2020

30 yıldır altı kıtaya gerçekleştirdiği ihracatla, ...

Readmore

En avantajlı geri dönüşüm malzemesi plastiktir

En avantajlı geri dönüşüm malzemesi plastiktir

Friday, 31 January 2020

Sorumlu ve bilinçli kullanıldığında en avantajlı g...

Readmore

MAKALE / ARTICLE

Setting
Enjeksiyon Kalıplama Yöntemi ile Üretilen Plastik Parçaların Maliyetine Etki Eden Faktörler

Enjeksiyon Kalıplama Yöntemi ile Üretilen Plastik Parçaların Maliyetine Etki Eden Faktörler

Tuesday, 12 May 2020

Özet

Ürünün fonksiyonunun, temel özelliklerinin ve ...

Readmore

Metalize Filmlerin Üretimi ve Kullanım Alanları

Metalize Filmlerin Üretimi ve Kullanım Alanları

Friday, 31 January 2020

Özet

Vakum ortamında polimerik film üzerine metalik...

Readmore

Kauçuk Kaplı Silindirlerin Üretimi ve Genel Özellikleri

Kauçuk Kaplı Silindirlerin Üretimi ve Genel Özellikleri

Friday, 31 January 2020

Özet

Kauçuk kaplı silindirler, tekstil, polimer esa...

Readmore

RÖPORTAJ / INTERVIEW

Setting
Plastik işleme ve hammadde sektörünün ihale portalı Pi Dünya

Plastik işleme ve hammadde sektörünün ihale portalı Pi Dünya

Monday, 09 December 2019


Yağmur Fuarcılık Genel Koordinatörü Sayın Berivan ...

Readmore

Üretimin olduğu her alanda FANUC olarak yer alıyoruz

Üretimin olduğu her alanda FANUC olarak yer alıyoruz

Friday, 31 January 2020

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill...

Readmore

Kalıp değiştirme sürecinin her adımına yönelik Stäubli çözümleri

Kalıp değiştirme sürecinin her adımına yönelik Stäubli çözümleri

Monday, 11 May 2020

Konnektörler, Robotik ve Tekstil olmak üzere üç fa...

Readmore

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı